۷ واحد صنعتی راکد خراسان شمالی فعال شد 

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۷ واحد صنعتی راکد خراسان شمالی فعال شد 
0 Comments

[ad_1]

رضا فیروزه روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعال سازی هفت واحد صنعتی استان، برای بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال زایی کرده است. 

وی افزود: واحد الکل آساک در شهرستان فاروج، از بیش از ۱۰ سال گذشته، غیرفعال شده بود و حتی تجهیزات آن در حال مستهلک شدن بود، اما با حمایت های استان، فعال شد.

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطرنشان کرد: واحد کانجویان مس شهرستان فاروج و شهاب بتن شرق از دیگر واحدهایی است که امسال به چرخه تولید بازگشته است.

وی با اشاره به توجه دولت به تامین زیرساخت صنایع گفت: در این زمینه از محل جذب اعتبار ارتقای شاخص های توسعه اقتصادی، در سال ۹۸، ۳۱ هزار و ۱۴۵  میلیارد ریال تامین شد.

وی گفت: صدور پروانه بهره برداری شمش آلومینیوم شرکت آلومینای ایران با سرمایه گذاری پنج هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال از جمله اقدامات در راستای رونق تولید است که این پروژه، برای ۱۹۷ نفر اشتغال دارد. 

فیروزه گفت: صدور پروانه بهره برداری شرکت بازرگانی نوین گستر سورن پازند با سرمایه گذاری ۶۱ میلیارد ریال و اشتغال ۲۷ نفر، صدور پروانه بهره برداری تولید ماسک شرکت بی بافت کیف اترک با سرمایه گذاری ۱۱ میلیارد ریال و اشتغال ۴۴ نفر از اقدامات شاخص در حوزه صنایع استان است. 

وی با اشاره به صدور پروانه بهره برداری تولید آلفا آلومینا شرکت آراد لیان فرآورآریا (صنایع پیشرفته) گفت: این سرح با سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد ریال برای ۲۸ نفر اشتغال زایی می کند. 

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این محصول از محصولات وارداتی است که با افزایش ظرفیت آن بخشی از نیاز وارداتی کشور تامین می شود و این، تنها تولید کننده آلفا آلومینا در کشور است.

وی گفت: صدور پروانه بهره برداری برای تولید بیلت فولادی آلیاژی در شرکت فولاد کیمیای صبا گفت: این یکی دیگر از اقدامات شاخص استان است که با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال و اشتغال ۱۷۸ نفر انجام شده است.

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی درباره صدور پروانه بهره برداری شرکت آذین فورج در اسفراین هم گفت: سرمایه گذاری این پروژه ۸۰۰ میلیارد ریال و اشتغال آن ۱۰۰ نفر است. 

خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و بیش از ۳۱۶ واحد صنعتی در آن دایر است. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.