۷۵۱ پروژه در خراسان شمالی افتتاح یا کلنگ‌زنی شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۷۵۱ پروژه در خراسان شمالی افتتاح یا کلنگ‌زنی شد
0 Comments
۷۵۱ پروژه در خراسان شمالی افتتاح یا کلنگ‌زنی شد

[ad_1]

از مجموع این پروژه ها که در بخش های تولیدی، صنعتی، کشاورزی، خدماتی و زیربنایی افتتاح شده، ۵۴۳ پروژه را بخش دولتی و ۱۵۱ پروژه دیگر را هم بخش خصوصی اجرا کرده است علاوه بر این عملیات اجرایی ۵۷ پروژه نیز آغاز شد.

این پروژه ها به صورت ویدیو کنفرانس در شورای اداری خراسان شمالی و با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، رییس کل دادگستری، نمایندگان بجنورد در مجلس شورای اسلامی افتتاح و یا کلنگ زنی شد.

استاندار خراسان شمالی در آیین بهره برداری از این پروژه ها با اشاره به تحولات استان از سال ۹۲ تاکنون و با قدردانی از مدیرانی که با تلاش های شبانه روزی خود این پروژه ها را به ثمر رساندند اظهار داشت: اگر تلاش تمامی مدیران، روحانیت، اصحاب رسانه، سیستم قضایی، نمایندگان استان در مجلس، سپاه پاسداران، سیستم امنیتی، فرمانداران و سرمایه گذاران در این بخش ها نبود نمی توانستیم به اندازه چندین برابر بودجه خراسان شمالی پروژه افتتاح و یا کلنگ‌زنی کنیم.

محمدعلی شجاعی گفت: بودجه عمرانی استان حداکثر چهار هزار میلیارد ریال است اما امروز شاهد افتتاح و کلنگ زنی 25 هزار میلیارد ریال  پروژه  به مناسبت هفته دولت هستیم که این امر بخاطر همکاری و همدلی خوب نمایندگان استان در مجلس و مدیران کل اجرایی استان تحقق یافته است.

وی  با بیان این که خراسان شمالی بر اساس آمارها و گزارش ها در بسیاری از شاخص ها ارتقا پیدا کرده است گفت: از سال ۹۲ تاکنون در بهبود فضای کسب و کار که با استفاده از آمار رشد در ۲۸ مولفه به دست می آید از رتبه ۳۰ به رتبه ۱۹ کشوری رسیده ایم که این رتبه با تلاش همه اجزای حاکمیت به دست آمده است.

مقام عالی دولت در استان با بیان این که با ۱۰ استان برتر کشور فقط چند صدم در شاخص ها فاصله داریم اظهار داشت: اندکی تلاش بیشتر می توانست ما را هم چنان که مقام معظم رهبری در سفر به استان گفتند جزو ۱۰  استان برتر کشور قرار دهد.

وی با اشاره به رتبه های مانند رتبه اشتغال زنان در استان گفت: ما در این شاخص و در ساخت مسکن روستایی رتبه سوم را کسب کرده ایم و در شاخص  اشتغال  ۴۹ ساعت در هفته نیز ۲.۲ درصد رشد داشتیم و این اتفاق در شرایط نبود اعتبار، تحریم و نبود زیرساخت ها در استان و فقط با انسجام و هم افزایی مدیران و همه اجزای حاکمیت اتفاق افتاده است.

در این نشست از خانواده های چهار شهید و جانباز دفاع مقدس و مدافع حرم قدردانی شد.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴درصد  جمعیت استان در روستاها زندگی می کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.