۷۰ حلقه چاه غیرمجاز در دلفان مسدود شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۷۰ حلقه چاه غیرمجاز در دلفان مسدود شد
0 Comments
۷۰ حلقه چاه غیرمجاز در دلفان مسدود شد

[ad_1]

علی صفر بیرانوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار  ایرنا افزود: از این تعداد ۱۹ حلقه چاه غیرمجاز در سال جاری و ۵۱ حلقه دیگر مربوط به سال گذشته است که رای انسداد این تعداد با دستور مقام قضایی صادر شد.

وی اظهار داشت: دستگاههای متولی می توانند مطابق قانون از انجام تخلفات در این زمینه جلوگیری نموده که در صورت نیاز به دستور قضایی با هماهنگی دادستان در سریعترین زمان ممکن برای متخلفان پرونده تشکیل می شود.

رییس دادگستری شهرستان دلفان گفت: حفاظت و مدیریت صحیح استفاده از آب های زیر زمینی وظیفه سازمان آب است و هرگونه کوتاهی طبق قانون جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی را برای آنان بدنبال خواهد داشت.

بیرانوند بیان کرد: استفاده غیرمجاز و بی‌رویه از منابع آبی به خصوص آب‌های زیرزمینی تهدیدی جدی برای امنیت ملی کشور محسوب می‌شود، بنابراین دستگاه قضایی استان در اجرای سیاست‌های قوه قضاییه و دستورالعمل‌های ابلاغی از مرکز با قاطعیت به وظیفه خود عمل خواهد کرد که یکی از این برنامه‌ها برخورد با استفاده‌کنندگان غیرقانونی از چاه‌های زیرزمینی است.

وی تصریح کرد: برداشت آبهای زیر زمینی بدون پروانه بهره برداری یا اضافه برداشت از چاه های آب و همچنین استفاده از آب چاه های مجاز صنعتی در امورکشاورزی تخلف از قانون و جرم محسوب می شود.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان لرستان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *