۶۵۰۰ نفر در میاندوآب از خدمات “آمران سلامت” برخوردار شدند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۶۵۰۰ نفر در میاندوآب از خدمات “آمران سلامت” برخوردار شدند
0 Comments
۶۵۰۰ نفر در میاندوآب از خدمات "آمران سلامت" برخوردار شدند

[ad_1]

نادر افشارلو روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای طرح‌ ‎آمران سلامت با هدف آگاه‌سازی مردم در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهت مقابله با بیماری کرونا از هشتم آبان‌ماه در این شهرستان آغاز شد. 

وی افزود: در راستای اجرای این طرح ۶ پایگاه، شامل پنج پایگاه ثابت در نقاط پردد و پرازدحام و یک پایگاه سیار در میاندوآب راه‌اندازی شد.

رییس هلال احمر میاندوآب‌ بیان کرد: طرح آمران سلامت در این شهرستان در محل‌های پرتردد میاندوآب شامل خیابان‌های امام خمینی (ره) ، طالقانی، ۱٧شهریور و شهدا با هدف اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور کارکنان، امدادگران و اعضا جوانان با به‌کارگیری سه دستگاه خودرو و توزیع ٣۵٠ عدد ماسک و ۶ لیتر مایع ضدعفونی‌کننده به اجرا گذاشته شد.

افشارلو گفت: از اول اجرای این طرح، روزانه ۲۰ امدادگر میاندوآبی با حضور در معابر و مراکز مختلف صنفی نسبت به ترغیب شهروندان جهت استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کردند.

طرح‌ ‎آمران سلامت در پی فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت دستگاه‌های متولی و تعامل آنان جهت مقابله با ‎شیوع بیشتر ویروس کرونا ‌و همچنین دستور رییس جمعیت هلال احمر مبنی بر استفاده از نیروهای داوطلب جوانان و امدادگران علاقه‌مند با هدف دعوت مردم به ‎رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی اجرا شد.

شهرستان میاندوآب سومین شهرستان پرجمعیت آذربایجان‌غربی پس از ارومیه و خوی است.

بیماری کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *