۶۳۲ کیلومتر از جاده‌های جنوب کرمان شیب‌گذاری شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۶۳۲ کیلومتر از جاده‌های جنوب کرمان شیب‌گذاری شد
0 Comments
۶۳۲ کیلومتر از جاده‌های جنوب کرمان شیب‌گذاری شد

[ad_1]

مسعود جمیلی روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها، هدف از اجرای این طرح را ایمنی بیشتر محورهای ارتباطی این منطقه عنوان کرد و از  اصلاح شیب‌های شیبروانی توسط عوامل راهداری خبر داد.

وی اظهار داشت: با توجه به لزوم ایجاد ایمنی بیشتر تردد در محورهای اصلی و شریانی کار اصلاح و ایجاد شیب شیروانی با اولویت این محورها در دستور کار مجموعه ادرات شهرستان‌ها قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: شیب شیروانی، در هنگام بروز تصادفات سبب خواهد شد تا خودرو با کمترین حادثه و برخورد شدید با حاشیه محور به خارج از جاده هدایت و از آسیب‌های احتمالی بیشتر جلوگیری شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان ادامه داد: این اقدام به ویژه در مناطق پرحادثه جاده‌های جنوب کرمان  موجب کاهش چشمگیر واژگونی و در نتیجه کاهش تلفات انسانی ناشی از واژگونی شده است.

وی محور بزرگراهی جیرفت – کهنوج، محور رودبار – زهکلوت، قلعه‌گنج – کهنوج، منوجان قلعه‌گنج، جیرفت – بلوک و جیرفت – دلفارد را در اولویت اجرای عملیات شیب‌گذاری جنوب کرمان عنوان کرد.

جمیلی با بیان اینکه شیب شیروانی سطح شیبداری است که همراه با خاک‌ریزی در شانه جاده‌ها ایجاد می‌شود، گفت: شیب مناسب، هدایت خودرو در صورت خارج شدن از محور را فراهم می‌کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.