۵۰ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌‎آموزان مددجو توزیع می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۵۰ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌‎آموزان مددجو توزیع می‌شود
0 Comments
۵۰ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌‎آموزان مددجو توزیع می‌شود

[ad_1]

سیدمرتضی بختیاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری، جمعیت دانش‌آموزی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) بیش از ۴۵۰ هزار نفر است که از این جمعیت، ۲۵۰ هزار نفر وسایل الکترونیکی برای شرکت در کلاس‌های آموزش مجازی ندارند.

وی اضافه کرد: برای تامین وسایل الکترونیکی مورد نیاز این دانش‌آموزان بیناد مستضعفان قول تهیه ۱۴ هزار دستگاه تبلت، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، ۱۰ هزار دستگاه و اپراتورها نیز هزینه خرید ۲۵ هزار دستگاه تبلت را تقبل کرده‌اند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این تبلت‌ها از ابتدای مهر در بین دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) توزیع می‌شود تا هیچ دانش‌آموز مددجویی به خاطر نداشتن وسایل الکترونیکی از ادامه تحصیل باز نماند.

“بختیاری” ابراز امیدواری کرد در قالب پویش “ایران همدل” و مشارکت گسترده خیران، وسایل الکترونیکی در اختیار دانش‌آموزان نیازمند و با استعدادی که آینده‌سازان ایران اسلامی هستند، قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد جزو دانش آموزان بااستعداد هستند افزود: هم‌اکنون ۸۱ هزار دانشجوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در دانشگاه‌ها در حال تحصیل هستند که ۶ هزار نفر از آنان نخبه علمی هستند. 

امسال ۲۰۰ هزار بسته آموزشی بین مددجویان کمیته امداد توزیع شد 

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: از ابتدای شروع سال تحصیلی تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار بسته آموزشی که توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تامین شده بود، بین دانش‌آموزان تحت پوشش این نهاد توزیع شد.

سیدمرتضی بختیاری افزود: هم‌اکنون برای تهیه وسایل آموزشی برای دانش‌آموزان نیازمند، باید ۲۰۰ هزار بسته آموزشی دیگر شامل کیف، نوشت‌افزار و پوشاک تهیه شود که برای تامین آن نیازمند یاری خیران هستیم.

وی با اشاره به جایگزین شدن “شور عاطفه‌ها” به جای “جشن عاطفه‌ها” اضافه کرد: امسال با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، امکان برگزاری جشن عاطفه‌ها در مدارس وجود نداشت و شور عاطفه‌ها در مراکز نیکوکاری کشور با مشارکت خیران برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: نیکوکاران می‌توانند علاوه بر وجه ‌نقد، اقلام موردنیاز دانش‌آموزان را که شامل پوشاک دخترانه و پسرانه و انواع نوشت‌افزار است در قالب جشن “شور عاطفه‌ها” تحویل مراکز نیکوکاری دهند تا در سال تحصیلی جدید در اختیار نیازمندان قرار گیرد.  

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه سفر ۲ روزه خود به آذربایجان‌غربی امروز به شهرستان‌های مهاباد و میاندوآب سفر کرد و در بدو ورود به شهرستان مهاباد با حضور در محل یادمان شهید سرلشکر خلبان خالد حیدری به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.