۵۰ درصد تسهیلات بانکی کرونا در استان اصفهان  پرداخت شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۵۰ درصد تسهیلات بانکی کرونا در استان اصفهان  پرداخت شد
0 Comments
۵۰ درصد تسهیلات بانکی کرونا در استان اصفهان  پرداخت شد

[ad_1]

حسین باقری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سهم  استان اصفهان از تسهیلات کرونایی سه هزار میلیارد تومان است که تا به حال کل مبلغ تقاضا شده برای استفاده از این تسهیلات حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برابر با ۵۰ درصد پرونده‌های موجود مورد پذیرش بانک‌ها قرار گرفته و پرداخت شده و بقیه در دست بررسی قرار دارد.  

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اظهار داشت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات و اعتبارات در این زمینه وجود ندارد و پس از تکمیل پرونده توسط متقاضیان، بانکها موظف به پرداخت آن هستند.

وی اضافه کرد: این میزان تسهیلات به ۱۴ رسته اصلی  کسب و کار آسیب دیده از کرونا  از جمله خویش فرمایی، بیمه شده و یا بدون بیمه پرداخت شده است.

به گفته وی این تسهیلات به صاحبان کسب و کاری که از طریق سامانه کارا به نشانی www.kara.mcls.gov.ir نام‌نویسی کردند و فرآیند پذیرش و معرفی آنها بانک‌های عامل انجام شده، اعطا شده است.

باقری گفت: میزان این تسهیلات متناسب با توجه به نوع رسته از ۶ میلیون تا ۱۶ میلیون تومان است اما هیچ محدودیتی برای ثبت نام این رسته ها وجود نداشت.

به گفته وی تا کنون نزدیک به ۱۶ هزار نفر از متقاضیان حدود ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی بخش اشتغال استان اصفهان را دریافت کردند.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان خاطرنشان کرد: انتخاب بانک‌های عامل هنگام ثبت نام تسهیلگری وتسریع کار توسط متقاضیان انجام شده اما سهمیه هر کدام از بانک ها مشخص و متفاوت است.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تا پایان مهر امسال بیش از ۴۲ هزار بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری شدند که از بین آنها بیش از چهار هزار و ۶۰۰ نفر جان باختند که تست کرونای ۲ هزار و ۳۰۰ نفر آنها مثبت و قطعی بود.

در زمان حاضر بیش از ۲ هزار بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند.

در استان اصفهان ۹ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی، ۲۵۰ هزار واحد صنفی و یک میلیون و ۹۰ هزار کارگر بیمه شده وجود دارد که با احتساب خانواده های آنها ۶۴ درصد جمعیت کل استان را تشکیل می‌دهد.

بر اساس آمار سال ۹۸،  از پنج میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت استان اصفهان، چهار میلیون و ۴۵۵ هزار نفر جمعیت فعال بالای ۱۰ سال بودند که از بین آنها، یک میلیون و ۶۵۲ هزار نفر با سهم ۳۷ درصد از کل جمعیت فعال شاغل بودند؛ حدود ۲ میلیون و ۶۰۷ هزار نفر با سهم ۵۸.۵ درصد جمعیت غیرفعال و حدود ۱۹۶ هزار نفر با سهم ۴.۵ درصد جمعیت بیکار (جویای کار) بودند.

نرخ بیکاری استان اصفهان در سال گذشته ۱۰.۶ درصد اعلام شد.

  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.