۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی روستاهای اردبیل اختصاص می‌یابد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی روستاهای اردبیل اختصاص می‌یابد
0 Comments
۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین آب آشامیدنی روستاهای اردبیل اختصاص می‌یابد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، صدیف بدری روز دوشنبه در بازدید از چند طرح آبرسانی روستاهای اردبیل افزود: این اعتبار در بودجه سال جاری پیش‌بینی شده و دولت با صرف آن بخشی از مشکلات آب آشامیدنی در روستاها را برطرف می‌کند.

وی با بیان اینکه کیفیت آب روستاها در استان پایین است، بیان کرد: روستاییان اردبیل از پایین بودن کیفیت آب آشامیدنی و کمبود آن، نبود راه سالم، افزایش قیمت نهاده‌های دامی و کشاورزی بخصوص کود شیمیایی در فصل کاشت گله‌مند هستند  و  باید برای رفع این مشکلات تلاش بیشتری شود.

بدری اضافه کرد: برای رفع مشکلات روستاییان می‌توان آب مورد نیاز را از آب‌های فراحوزه‌ای تامین کرد تا بیش از این روستاییان در مضیقه نباشند.

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس ادامه داد: برای مناطق روستایی تامین آب با اولویت روستاهای محروم در دستور کار نمایندگان و مسوولان اجرایی قرار گرفته و در این زمینه تامین اعتبار طرح‌های توسعه‌ای انجام می‌شود.

وی افزود: با اینکه توجه دولت به موضوع تامین آب پایدار برای روستاهای استان اردبیل بیشتر شده ولی همراهی و همیاری روستاییان نیز از طریق صرفه‌جویی و مدیریت مصرف در بخش کشاورزی و شرب ضروری است.

بدری وضعیت بیشتر راه‌های روستایی استان را نامطلوب خواند و افزود: برای اصلاح معابر روستایی نیاز است قیر رایگان در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد که مصوبه آن نهایی شده و به محض ابلاغ بنیاد می‌تواند به آسفالت معابر روستایی اقدام کند.

در این بازدید مشکلات روستاهای اردبیل،نیر ،نمین و سرعین مورد بررسی قرار گرفت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.