۵۰۰هکتار زمین در هرمزگان برای احداث گلخانه واگذار شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۵۰۰هکتار زمین در هرمزگان برای احداث گلخانه واگذار شد
0 Comments
۵۰۰هکتار زمین در هرمزگان برای احداث گلخانه واگذار شد

[ad_1]

علی باقرزاده همائی روزجمعه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: استفاده از آب سدها به نسبت چاه‌های موجود باعث افزایش ۳۰۰ درصدی کیفیت آب و محصولات کشاورزی تولید شده می‌شود.

وی بیان داشت: با اجرای این طرح حدود یک هزار هکتار از زمین‌های دشت شمیل بهره می‌برند و به دلیل اینکه زیرساخت‌ تجهیزات انتقال آب از سد و چاه‌ها فراهم شده است می‌توان به طور کامل همه سطح زمین‌های مستعد کشاورزی در این منطقه را محصول کشت کرد.

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین در زمان وقوع سیلاب که بخشی از زمین‌های کشاورزی در معرض آسیب هستند با اجرای طرح ساماندهی رودخانه‌های میناب و تلنگ تعداد ۶روستا ایمن‌سازی می‌شوند.

بنا به گزارش‌های رسیده از سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، سطح زیر کشت گلخانه‌های استان تا پایان سال‌جاری از ۵۵۰ به ۷۰۰هکتار و تولید محصولات آن نیز ۴۰درصد افزایش می‌یابد و ۶۰درصد تولیدات گلخانه‌ای به کشورهای روسیه و امارات متحده عربی صادر می‌شود.

با توجه به استقبال کشاورزان، توسعه کشت گلخانه‌ای در سال ۹۸ به دو برابر افزایش یافت و از ۳۰۰هکتار تعهد ابلاغی به وزارت جهادکشاورزی این میزان به ۶۴۵ هکتار رسید و استان در این زمینه توانست رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

در راستای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر انتقال کشت سبزی و صیفی از فضای باز به گلخانه‌ای، در آذرماه ۹۸، ۵هزار و ۱۳۶هکتار سطح گلخانه‌ای در استان هرمزگان فعالیت خود را آغاز کرد که برای ۴۵ هزار نفر نیز اشتغالزایی صورت گرفت.

در حال حاضر ۳هزار و ۱۷۰هکتار زیر ساخت شهرک‌های گلخانه‌ای توسط شرکت شهرک‌های کشاورزی احداث شد که یک هزار و ۹۶۶ هکتار نیز توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *