۴۹ واحد کشاورزی در قزوین متقاضی دریافت تسهیلات کرونا شدند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۴۹ واحد کشاورزی در قزوین متقاضی دریافت تسهیلات کرونا شدند
0 Comments
۴۹ واحد کشاورزی در قزوین متقاضی دریافت تسهیلات کرونا شدند

[ad_1]

معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: واحدهای کشاورزی که واجد شرایط لازم برای دریافت تسهیلات کمک به جبران خسارت کرونا تقاضای دریافت ۷۲ میلیارد ریال وام داشته اند.

حمیدرضا تبسمی افزود: از ۳۶ واحد واجد شرایط که تقاضای تسهیلات کمک به جبران خسارات کرونا را داشته اند، پرونده ۲۸ واحد به بانک ها ارسال شده و در حال تکمیل پرونده هستند و همچنین پرونده هشت واحد نیز در سازمان جهاد کشاورزی در دست بررسی است و در صورت نداشتن مشکل و نقص به بانک های عامل معرفی خواهند شد.

وی یادآور شد: از واحدهای کشاورزی خسارت دیده واجد شرایط دریافت وام جبران خسارت کرونا در استان قزوین می توان به ۲۸ مرغداری، ۲کشتارگاه، یک مجتمع پرورش قارچ و یک گلخانه اشاره کرد.

براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا واحدهایی که مشمول دریافت تسهیلات جبران خسارات این ویروس هستند، می توانند به ازای ۱۲ هر شغل دارای بیمه ۱۲۰ میلیون ریال و شغل بدون بیمه ۸۰ میلیون ریال امکان دریافت وام دارند.

این مسوول گفت: ۲ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال خسارت در پی شیوع کرونا به واحدهای کشاورزی استان قزوین وارد شده که دولت به برخی از واحدهای خسارت دیده که از سوی ستاد ملی مقابله و پیشگیری کرونا تعیین شده است، تسهیلات جبران خسارت ارایه می کند.

وی یادآور شد: پرداخت تسهیلات کمک به جبران خسارات کرونا به واحدهای کشاورزی فعال در بخش های دامپروری (دام و طیور)، شیلات و گلخانه ها پرداخت می شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.