۴۷ هزار تن گوگرد صادراتی پالایشگاه نفت بندرعباس در بورس بین‌المللی عرضه شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۴۷ هزار تن گوگرد صادراتی پالایشگاه نفت بندرعباس در بورس بین‌المللی عرضه شد
0 Comments
۴۷ هزار تن گوگرد صادراتی پالایشگاه نفت بندرعباس در بورس بین‌المللی عرضه شد

[ad_1]

هاشم نامور عصر شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: با توجه به کیفیت گوگرد تولیدی در پالایشگاه نفت بندرعباس و عرضه آن بصورت گرانول، محصول گوگرد تولیدی این شرکت از کیفیت مناسبی جهت عرضه در بازارهای جهانی برخوردار است.

وی افزود: پالایشگاه نفت بندرعباس وظیفه پالایش نفت خام سنگین کشور را بر عهده دارد و برهمین اساس روزانه ۲۴۰ تن گوگرد به عنوان یکی از فرآورده‌های ویژه در این پالایشگاه تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس بیان داشت: این شرکت دارای ظرفیت تولید گوگرد به شکل گرانول به ظرفیت ۲۵۰ تن در روز است که متناسب با نیاز بازار دانه های گرانول با قطر ۲ تا ۶ میلی‌متر در این شرکت تولید می‌شود.

به گفته نامور، در سال ۹۷ با بهره‌برداری از پروژه افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز و کاهش میزان گوگرد بنزین از حدود  ۴۰۰ ppm به کمتر از ۱۰ ppmو همچنین کاهش میزان گوگرد نفت گاز تولیدی از حدود ۱۰ هزارppm  به کمتر از ۵۰ ppm  و تولید بنزین و نفت گاز با استانداردهای یورو ۵ و یورو ۴ مطابق با استانداردهای جهانی، ظرفیت تولید گوگرد نیز در پالایشگاه بندرعباس ۱۲۰ تن در روز افزایش یافت و به ۲۴۰ تن در روز رسید.

وی ادامه داد: استقرار پالایشگاه نفت بندرعباس در سواحل خلیج فارس و دسترسی به آبهای آزاد از ویژگیهای صادراتی شرکت پالایش نفت بندرعباس است که علاوه بر گوگرد، امکان صادرات دیگر فرآورده‌های نفتی بر اساس صدور مجوزهای لازم وجود دارد.

ایران سومین تولید کننده گوگرد خاورمیانه است و کشورهای چین، هند و پاکستان بزرگترین خریداران گوگرد ایران هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.