۴۵۱۱ واحد مسکونی در کهگیلویه و بویراحمد در حال ساخت است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۴۵۱۱ واحد مسکونی در کهگیلویه و بویراحمد در حال ساخت است
0 Comments
۴۵۱۱ واحد مسکونی در کهگیلویه و بویراحمد در حال ساخت است

[ad_1]

حسین جنتی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح اقدام ملی در گچساران در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی مسکن محرومان و یکهزار و ۱۱ واحد مسکونی اقدام ملی کهگیلویه و بویراحمد در دست ساخت است.

وی تاکیدکرد:طرح مسکن محرومان در روستاهای کم برخوردار و برای خانوارهای بدون مسکن مناسب اجرا می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در تشریح طرح مسکن محرومان گفت: در این طرح احداث خانه هایی به مساحت ۶۰ متر مربع با ۴۰ میلیون تسهیلات قرض الحسنه بلندمدت (۱۵ساله) و ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود. 

وی طرح اقدام ملی مسکن را از دیگر اولویت های این اداره متولی دانست و عنوان کرد:عملیات خاک برداری، حمل مصالح، آماده سازی معابر، خیابان کشی و احداث معابر این طرح در حال اجراست.

جنتی با بیان اینکه رونق احداث مسکن باعث ایجاد تحرک در سایر بخش های اقتصادی می شود،ابراز داشت: تسریع در  روند اجرایی۸ پروژه های مسکن شهری و روستایی در استان ضروری است.

جنتی با اشاره به اینکه، تأمین زمین و منابع مالی  مهم ترین ضرورت های تحقق برنامه اقدام ملی و مسکن روستائیان است گفت: یکی از موانع تسریع روند تأمین مسکن تملک اراضی است.

وی ابراز امیدواری کرد: با مساعدت مسئولان استانی و برای شتاب بخشی یه این طرح ها ، معارض های موجود رفع شود.

جنتی گفت: تفکیک و واگذاری اراضی ملی تحویلی به بنیاد مسکن بنا به تقاضا افراد در روستا، نظارت بر ساخت‌و ساز به منظور مقاوم سازی، صدور اسناد شهری و روستایی، شناسایی اراضی ملی حریم در مجاورت روستا در صورت عدم اراضی ملی داخلی در محدوده طرح هادی بنا به تقاضا افراد و اعلام نیاز و الحاق طرح به آن در مراحل قانونی از برنامه های رونق مسکن و ارتقای محیط پیرامونی در روستاهاست.

وی گفت: توجه به عمران و آبادانی روستاهای استان مورد توجه دولت است که این امر منجر به پیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد همچنین از در دست ساخت بودن ۴۰ واحد مسکونی در روستاهای سربیشه و اسلام آباد از توابع گچساران خبر داد.

جنتی افزود:عملیات اجرایی این طرح در زمینی به مساحت هفت هزار متر مربع در سال ۱۳۹۸ آغاز شده و براساس برنامه ریزی انجام شده این واحدهای مسکونی تا پایان سال جاری تکمیل می شود.

سربیشه روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان گچساران است.

این روستا در دهستان امامزاده جعفر قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال۱۳۹۵ دارای ۱۲۷۵ نفر جمعیت بوده است. 

اسلام آباد پرجمعیت‌ترین روستای دهستان لیشتر و مرکز دهستان لیشتر و براساس سرشماری سال ۱۳۹۵  دارای۱۷۲ خانوار با ۷۴۶ نفر جمعیت است.

کهگیلویه و بویراحمد دارای حدود یکهزار و ۷۰۰ روستاست.

۴۵درصد از جمعیت ۷۲۳هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در روستاها سکونت دارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *