۴۵۰۰ فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۴۵۰۰ فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند
0 Comments
۴۵۰۰ فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، فروانه افزود: از جمله ۳۹ زن، ۱۶۰ کودک، ۶ نماینده سابق، ۷۰۰ بیمار و سالخورده در زندان‌های رژیم صهیونیستی محبوس هستند و همچنین ۳۶۰ نفر نیز در بازداشت اداری به سر می‌برند.

وی گفت: در حالی امسال وارد عید قربان می‌شویم که شرایط اسرای فلسطینی بدتر شده است و در سایه شیوع کرونا و احتمال ابتلای اسرا به این ویروس نگرانی ها نسبت به وضع آن‌ها افزایش یافته است.  

مسؤول رسیدگی به امور اسرا و آزادگان فلسطینی اضافه کرد: ۵۰ اسیر فلسطینی بیش از ۲۰ سال، ۲۹ اسیر بیش از ۲۵ سال، ۱۴ اسیر بیش از ۳۰ سال و دو اسیر نیز بیش از ۳۷ سال هستند که در زندان‌های رژیم صهیونیستی حضور دارند و خانواده‌های آن‌ها سالهاست که از بودن در کنار آن‌ها به ویژه در اعیاد محروم هستند.

فروانه از صلیب سرخ و سازمان جهانی بهداشت خواست تا با اعزام تیم پزشکی به زندان‌های رژیم صهیونیستی از نزدیک از وضع اسرای فلسطینی آگاه، اسرای بیمار را درمان و از اسرا تست کرونا اخذ کنند.

نیروهای اشغالگر صهیونیستی در هفته‌های گذشته موج گسترده بازداشت فلسطینیان در شهرهای اشغال شده کرانه باختری را به راه انداختند.

بر اساس گزارش های موجود ، تاکنون ۶۹ اسیر فلسطینی به خاطر کوتاهی در ارایه امکانات پزشکی و درمانی از سال ۱۹۶۷ در زندان های اسراییل به شهادت رسیده اند که از آن به عنوان مرگ تدریجی این اسرا نام می برند.

در همین حال، به دنبال وخامت اوضاع در بازداشتگاه های اسرای فلسطینی در اسرائیل، سازمان همکاری اسلامی پیش‌تر از سازمان ملل متحد و کمیته جهانی صلیب سرخ خواست تا با فشار بر رژیم صهیونیستی، اسرای فلسطینی را به دلیل شیوع کرونا در سرزمین‌های اشغالی آزاد کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *