۳۵ درصد مازندرانی‌ها مدیریت سهام عدالتشان را به دست گرفتند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۳۵ درصد مازندرانی‌ها مدیریت سهام عدالتشان را به دست گرفتند
0 Comments
۳۵ درصد مازندرانی‌ها مدیریت سهام عدالتشان را به دست گرفتند

[ad_1]

انتخاب روش مدیریت سهام عدالت نخستین گام برای آزادسازی و فروش این سهام توسط دارندگان آن بود که از ۱۵ خرداد ماه امسال آغاز شد و به مدت ۲۰ روز ادامه داشت. دارندگان سهام عدالت در این دوره زمانی باید تکلیف مدیریت سهامشان را با انتخاب یکی از ۲ روش مستقیم یا غیرمستقیم مشخص می کردند.

افرادی که روش آزاد سازی به شیوه مستقیم را انتخاب کردند در واقع مدیریت سهام عدالتشان را در اختیار گرفتند. در این حالت مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام اختصاص‌یافته به عهده سهامدار بوده و در راستای حفظ ارزش سهام تخصیص‌یافته، قابلیت نقل‌وانتقال سهام به غیر و فروش آن بر اساس محدودیت‌های زمانی و مقداری تعیین‌شده از سوی شورای عالی بورس صورت خواهد گرفت. همچنین مطابق قانون تجارت، این افراد سهامدار محسوب شده و از مزایای سهام تخصیص‌یافته ازجمله سود و … بهره‌مند خواهند شد.

افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند ، مالکیت و مدیریت سهام‌عدالتشان با لحاظ مراتب ذیل از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد و سهامدار حق انتقال سهام به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور روز پنجشنبه در دیدار با استاندار مازندران گفت که ۶۵ درصد از دارندگان سهام عدالت در این استان هم روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهامشان انتخاب کردند.

عسکر توکلی انتخاب روش غیرمستقیم برای مدیریت سهام عدالت را به نفع سهامداران دانست و افزود : سهام داران عدالت در مازندران با انتخاب روش غیر مستقیم برای مدیریت سهامشان سود کردند.
وی با اعلام این که در مجموع ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار شهروند مازندرانی دارای سهام عدالت هستند ، از استاندار مازندران به عنوان نخستین استاندار در کشور نام برد که موضوع نحوه مدیریت سهام عدالت  شهروندان استانش را پیگیری کرده و در این زمینه دغدغه دارد.
بر اساس آمار رسمی ، در مجموع در سطح کشور ۴۹ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۷۷۵ نفر مشمول سهام عدالت هستند که ۴۶ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۴۸۳ نفر در قید حیات هستند و طبق آخرین حدود ۲۷ درصد مدیریت غیر مستقیم را برای مدیریت سهام عدالتشان انتخاب کردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *