۳۴ نوزاد از مادران مبتلا به کرونا در جنوب کرمان متولد شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۳۴ نوزاد از مادران مبتلا به کرونا در جنوب کرمان متولد شد
0 Comments
۳۴ نوزاد از مادران مبتلا به کرونا در جنوب کرمان متولد شد

[ad_1]

علی اصغر خیرخواه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران تعداد مادران شیرده مبتلا به کرونا در منطقه جنوب کرمان را ۸۱ مورد عنوان کرد و گفت: تا کنون این ویروس در شیر مادر یافت نشده و در خون بند ناف نوزادان مبتلا از مادران مبتلا هم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برقراری تماس پوست با پوست بین نوزاد تازه متولد شده و مادر مبتلای قطعی و مشکوک منعی ندارد، افزود: مادر باید هنگام مراقبت از نوزاد شستن دست‌ها قبل از لمس شیرخوار و پوشیدن ماسک را رعایت کند.

خیرخواه گفت: هر نوزادی که از مادر مبتلای قطعی به دنیا می‌آید و همچنین شیرخوار، مادر مشکوک یا قطعی باید مشکوک تلقی شده و نوزاد به مدت ۲ هفته قرنطینه می‌شود.

وی افزود: در صورتی که مادر محتمل یا مشکوک به ابتلا به کرونا باشد، نوزاد به طور موقت از وی جدا شده و در اتاق دیگری توسط مراقب سالم نگهداری می‌شود.

 معاون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: در صورتی که جداسازی و قرار دادن نوزاد در اتاق دیگری به هر دلیلی امکان پذیر نباشد نوزاد باید حداقل ۲ متر از مادر فاصله داشته باشد.

وی ادامه داد: مادر باید یک همراه سالم و آموزش دیده داشته باشد که مراقبت‌های مربوط به نوزاد را انجام دهد.

خیرخواه بیان داشت: اگر حال عمومی مادر مبتلا به کرونا خوب باشد تغذیه نوزاد بایستی با شیر دوشیده شده مادر انجام شود که برای این کار می توان از شیردوش دستی و برقی استفاده کرد.
وی تصریح کرد: اگر حال عمومی مادر با تشخیص قطعی بد است به طور موقت تغذیه شیر خوار با شیر دایه و یا مادر دیگر و یا شیر مصنوعی انجام می‌شود.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ادامه داد: با دوشیدن مرتب شیر مادر توسط خود مادر یا مراقب وی، مادر می‌تواند پس از بهبود، تغذیه نوزاد با شیر خود را ادامه دهد.

تاکنون ۳۱۲ هزار و ۳۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۴۰۵ نفر رسیده است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.