۳۲۳ معلول ضایعه نخاعی در زنجان خدمات توانپزشکی دریافت می‌کنند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۳۲۳ معلول ضایعه نخاعی در زنجان خدمات توانپزشکی دریافت می‌کنند
0 Comments
۳۲۳ معلول ضایعه نخاعی در زنجان خدمات توانپزشکی دریافت می‌کنند

[ad_1]

محمد محمدی قیداری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از الکترونیکی شدن پرداخت کمک هزینه تأمین لوازم بهداشتی به تمامی افراد دارای معلولیت ناشی از آسیب نخاعی خبر داد و افزود: افزایش کمک هزینه تامین لوازم بهداشتی از ابتدای تیر امسال و همراه با مستمری مددجویان پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: کمک هزینه ها با الکترونیکی شدن پرداخت از سوی سازمان بهزیستی کشور، علاوه بر شفاف شدن میزان و نحوه پرداخت ها، در زمان کوتاه تری در حساب مددجویان قرار می گیرد.

این مسؤول ادامه داد: بر این اساس کمک هزینه تأمین لوازم بهداشتی نیز به افراد دارای آسیب نخاعی و باتوجه به سطح ضایعه، گردنی، سینه‌ای و کمری تعلق می گیرد که درصورت گشایش اعتبارات به سایر گروه‌های معلول بسترگرا نیز پرداخت خواهد شد.

وی اظهار داشت: کمک هزینه تامین لوازم بهداشتی افراد دارای آسیب نخاعی باتوجه به سطح آسیب به ۲ میلیون ریال برای معلولین ضایعه نخاعی گردنی یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال، معلولین پشتی وکمری به میزان یک میلیون و ۶۰۰ میلیون ریال درماه افزایش یافته است.

محمدی با اشاره به اینکه معلولین ضایعه نخاعی از خدمات درمانی و بهداشتی نیز استفاده می کنند افزود: این بخش از خدمات، شامل حمایت هایی است که با هدف کاهش هزینه های معیشتی، درمانی و توانبخشی افراد معلول و خانواده های آنان و ارتقای کیفیت زندگی این گروه از خانواده ها انجام می گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان خاطرنشان کرد: همه افرادی که کمک‌هزینه حق پرستاری دریافت می‌کنند، ضایعه نخاعی بوده و نوع و شدت این ضایعه توسط کمیسیون پزشکی آی سی اف تایید شده است و در حال حاضر هیچ‌کدام از معلولان ضایعه نخاعی برای دریافت حق پرستاری پشت نوبت نیستند و کمک‌ هزینه‌های ماهانه به‌روز بوده و مبلغ ماهانه حق پرستاری نیز پنج میلیون و ۵۴۰ هزار ریال برای هر فرد اعلام شده است.

به گزارش ایرنا، ۱۹ درصد خانوارهای استان زنجان به تعداد ۲۸ هزار و ۴۹۸ خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند که از این تعداد ۱۸ هزار و ۴۳۶ خانوار معادل ۶۵ درصد مستمری بگیر بوده و ۳۵ درصد مابقی نیز از سایر خدمات این سازمان استفاده می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *