۳۲۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های کهگیلویه و بویراحمد اهدا شد 

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۳۲۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های کهگیلویه و بویراحمد اهدا شد 
0 Comments
۳۲۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های کهگیلویه و بویراحمد اهدا شد 

[ad_1]

یاسر رحیمیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام در قالب نذر کتاب و اجرای طرح فرهنگی اهدای کتاب، اهدای  آگاهی و به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد. 

وی افزود: هدف از این اقدام سهولت دسترسی اعضای کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد به کتاب های مورد نیاز و ترویج روزافزون  فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بین قشرهای مختلف مردم استان است. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه هر سال به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده و  شعار امسال آن نیز «دانایی و مانایی» است. 

رحیمیان عنوان کرد: یکی از برنامه های فرهنگی هفته کتاب و کتابخوانی امسال در کشور و کهگیلویه و بویراحمد طرح اهدای کتاب، اهدای  آگاهی است.   

وی ابراز داشت: پس از پیگیری، رایزنی و مکاتبه با بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور سه هزار و ۲۰۰ جلد کتاب با موضوع های آموزشی و کمک  آموزشی، دین و مذهب، علوم و ادبیات از سوی آن به کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد اهدا شد. 

رحیمیان گفت: بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور همواره یاریگر کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد بوده و در چند سال اخیر نیز کتاب های زیادی را به آن اهدا کرده است. 

وی اظهار داشت: بخش عمده ای از این کتاب ها در مدارس، مساجد و روستاهای بدون کتابخانه عمومی کهگیلویه و بویراحمد توزیع شده است. 

۶۵ باب کتابخانه عمومی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد ۳۴ باب شهری و ۳۱ باب نیز روستایی است. 

هم اینک افزون بر ۴۷ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد هستند. 

تعداد کتاب های موجود در کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۵۷۰ هزار جلد است. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.