۳۰۰ هکتاربه  فضای سبز کرج افزوده می شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۳۰۰ هکتاربه  فضای سبز کرج افزوده می شود
0 Comments
۳۰۰ هکتاربه  فضای سبز کرج افزوده می شود

[ad_1]

پیمان بضاعتی پور روز چهارشنبه در آیین گشایش بوستان شهدای مدافع حرم که همزمان با هفته بسیج در منطقه ۶ شهرداری کرج افتتاح شد، اظهار داشت:  ۱۵۰ هکتار فضای سبز در محدوده اراضی لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) در شمال غربی کرج در قالب کمربند فضای سبز به سبزینگی کرج اضافه خواهد شد.

وی بیان داشت: اکنون احداث و توسعه کمربند سبز در اراضی  شمال غربی شهر کرج که در اختیار لشکر ۱۰ سید الشهداء (ع)  بوده در دست اقدام است  که به تدریج در اختیار فضای سبز شهری قرار می گیرد.

بضاعتی پور ادامه داد: همچنین ۱۵۰ هکتار از اراضی محدوده حلقه دره واقع در جنوب غربی شهر کرج  تا پایان امسال تحت پوشش جنگلکاری قرارخواهد گرفت.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج از همکاری لشکر ۱۰ سیدالشهدا(ع) برای کمک به توسعه فضای سبز این کلانشهر قدردانی کرد.

وی به مشخصات پارک شهدای مدافع حرم که امروز بهره برداری شد اشاره کرد و گفت : این بوستان به وسعت ۱۲ هزار متر مربع یک پروژه نیمه کاره بود که عملیات تکمیل آن در ۱۸ ماه گذشته انجام شد.

بضاعتی پور بیان داشت:  این چهاردهمین پارک از زمان فعالیت شورای پنجم است که در کرج بهره برداری می شود.

وی بیان داشت : پارک حیات وحش کرج نیز در اجرای طرح های  جهادی هفته آینده در کرج افتتاح می شود.

رحیم خستو رییس کمیسیون هنر و ارتباط شورای اسلامی شهر کرج در آیین افتتاح پارک شهدای مدافع حرم در کرج اظهارداشت: شهر خوب، پایدار و مقاوم،  شهری است که تک تک شهروندان نسبت به آن علاقه مند باشند و این امر بدون  توجه به توسعه فضاهای سبز در کنار سایر فعالیت ها محقق نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: البته  وجود دیوارهای بتنی درشان شهرک های مسکونی کرج نیست و شهرداری باید نسبت به جمع آوری این دیوارها اقدام کند.

کلانشهر کرج حدود ۲۸۰ بوستان بزرگ و کوچک دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.