۲ هزار و ۶۲۲ تن فرآورده‌های خام طیور از استان مرکزی صادر شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۲ هزار و ۶۲۲ تن فرآورده‌های خام طیور از استان مرکزی صادر شد
0 Comments
۲ هزار و ۶۲۲ تن فرآورده‌های خام طیور از استان مرکزی صادر شد

[ad_1]

«محسن شانقی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۵۰ هزار کیلوگرم آلایش مرغی در قالب سه محموله امسال با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه قبل این شاخص در استان  ۱۰۰ درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: ۲۳۲ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ نیز در این مدت در قالب یک محموله به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۴۵۵ هزار و ۳۵۰ کیلوگرم تخم‌مرغ خوراکی در قالب ۱۹ محموله و ۱۱۵ هزار و ۲۰۰ عدد تخم مرغ نطفه‌دار گوشتی نیز با افزایش ۱۰۰ درصدی در این مدت از این استان به خارج از کشور صادر شده‌ است.

شانقی ادامه داد: ۲۵ هزار کیلوگرم گوشت مرغ تازه  و یک‌هزار و ۸۶۰ تن گوشت مرغ منجمد نیز امسال در قالب ۷۶ محموله با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.

وی افزود: ۴۵ تن گوشت مرغ منجمد در پنج ماه سال گذشته با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شده‌است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۲۳۳ هزار و ۱۵۴ قطعه انواع ماهیان زینتی در سال جاری به خارج از کشور صادر شده که  این شاخص در قیاس با پارسال رشد هشت و نیم برابری را در استان تجربه کرده است.

وی ادامه داد: صادرات این محصولات چهار میلیون و ۲۰۰ هزار دلار درآمد ارزی برای استان مرکزی به همراه داشته‌ است.

استان مرکزی یک و هشت دهم درصد وسعت و جمعیا کشور را به خود اختصاص داده و در قلب ایران قرار دارد و علاوه بر آوازه صنعتی و فرهنگی در حوزه کشاورزی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.