۲ میلیون مترمکعب آب شرب در کردستان غیرمجاز مصرف می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۲ میلیون مترمکعب آب شرب در کردستان غیرمجاز مصرف می‌شود
0 Comments
۲ میلیون مترمکعب آب شرب در کردستان غیرمجاز مصرف می‌شود

[ad_1]

محمدحسین محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۹۸ درصد انشعاب‌های غیرمجاز در کردستان مربوط به نواحی منفصل شهری در شهرهای سنندج، سقز، بانه و مریوان است.

وی با بیان اینکه امسال تاکنون ۲۶۳ فقره انشعاب غیرمجاز آب و فاضلاب به مجاز تبدیل شده است، افزود: اقدام به نصب انشعاب غیرمجاز علاوه بر اینکه دست درازی به اموال عمومی محسوب شده، خلاف قانون و شرع اسلام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان یادآور شد: به دلیل اتصال غیراصولی انشعاب‌های آب و فاضلاب غیرمجاز به شبکه اصلی، امکان انتقال آلودگی، گرفتگی شبکه و بروز بیماری وجود دارد.

محمدی با بیان اینکه نصب انشعاب غیرمجاز، موجب تضییع حقوق مشترکان قانونی این شرکت می‌شود، تاکید کرد: کسانی که انشعاب آب و فاضلاب به صورت غیرمجاز نصب کرده‌اند، نسبت به تبدیل آن به مجاز اقدام کنند تا شامل جریمه نشوند.

وی با بیان اینکه انشعاب‌های غیرمجاز آب در سنندج بیشتر مربوط به ناحیه منفصل شهری نایسر است، اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب آب در استان مصرف شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۸ درصد بیشتر است.

کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و در حال حاضر ۳۸۳ هزار و ۱۳۷ مشترک در استان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.