۲ خبر از مهریز و یزد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۲ خبر از مهریز و یزد
0 Comments
۲ خبر از مهریز و یزد

[ad_1]

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهریز گفت: عملیات بهسازی آب انبار تاریخی روستای هرفته واقع در بخش مرکزی این شهرستان آغاز شد .

مجاهد کرباسی افزود: تراشیدن اندودهای سیمانی، خالی کردن بندکشی‌های فرسوده و بندکشی مجدد، مرمت بادگیرها، خزینه آب انبار، سر در ورودی، بازسازی پله‌های ورودی پایاب واندود کاهگل حصار از جمله اقدام‌های  مرمتی این اثر است.

به گزارش عصر سه‌شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی مهریز ، وی  قدمت آب انبار روستای هرفته را به دوره قاجار تخمین زد و ادامه داد: روستای تاریخی هرفته دارای آثار تاریخی بسیاری از جمله قلعه، آب انبار، حمام و بقعه فضل ابن عباس است.

این مسوول، روستاهای هدف گردشگری شهرستان را شامل هرفته، بنادک سادات، منشاد و مدوار و روستاهای نمونه گردشگری را ارنان و سریزد ذکر کرد.

مهریز که بنای اولیه آن را به مهرنگار دختر انوشیروان ساسانی نسبت می‌دهند، مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

یزد 

فرمانده انتظامی یزد از شناسایی و انهدام باند سارقان حرفه‌ای خودرو در مرکز استان خبر داد و گفت: در پی سرقت ۱۵ دستگاه سواری و قطعات آن، سارقان سابقه‌دار امروز(سه شنبه) در عملیاتی مخفیانه و ضربتی در دام قانون افتادند. 

سرتیپ عباسعلی بهدانی فرد افزود: ماموران پلیس آگاهی پس از انجام تحقیقات لازم متوجه شدند که باند سه نفره‌ای در مرکز استان مشغول سرقت خودروهای سواری شهروندان هستند.

به گزارش عصر سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی ادامه داد: پس از انجام عملیات، سه جوان سارق به سرقت این تعداد خودرو سواری و تجهیزات داخل آن اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی یزد اظهار کرد: خودروهای سرقتی اکنون به همت نیروهای پلیس کشف و به صاحبان آنها تحویل شده است.

بهدانی فر خواستار توجه مردم به اموال خود به ویژه خودروها شد و افزود: جاگذاشتن کلید بر روی ماشین، باز گذاشتن شیشه و نداشتن دزدگیر از جمله عوامل موثر در سرقت است.

این در حالی است که از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰ درصد از سرقت‌ها در استان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.