۲ خبر از شهرستان‌های اردکان و بهاباد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۲ خبر از شهرستان‌های اردکان و بهاباد
0 Comments
۲ خبر از شهرستان‌های اردکان و بهاباد

[ad_1]

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اردکان گفت: هم اکنون ۱۶ هزار تابلوی مسیرنما در محورهای  این شهرستان نصب است .

سعید صالح  در گفت و گو با ایرنا با اشاره به موقعیت جغرافیایی اردکان اظهار کرد: در  این شهرستان  به دلیل وجود معادن غنی و مناطق صنعتی و لزوم جابه جایی محصولات صنعتی و معدنی، وجود جاذبه های گردشگری و تردد گردشگران، توجه به زیرساخت‌های توسعه حمل و نقل ضروری است.

 وی اضافه کرد: اردکان با وسعت ۲۴ هزار کیلومترمربع سه بخش مرکزی، عقدا و خرانق دارد که مسوولیت نگهداری راه‌های عقدا و بخش مرکزی به طور کامل و دهستان زرین بخش خرانق بر عهده اداره راهداری  اردکان است و این اداره در مجموع مسوولیت نگهداری ۱۶۱ کیلومتر بزرگراه و راه چهارخطه، ۱۴۸ کیلومتر راه اصلی، ۹۴ کیلومتر راه فرعی و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته و ۲۸۰ کیلومتر راه روستایی خاکی را دارد.

 ️صالح عنوان کرد: در این مسیرها چهار پل بزرگ و بیش از هزار دهانه پل آبرو احداث شده است ضمن اینکه هزار و ۱۱۳ مترمربع تابلوی اطلاعاتی، هزار و ۵۳۰ تابلوی اخطاری و انتظامی و ۱۶ هزار عدد تابلوی مسیرنما در راه های حوزه استحافظی نصب شده است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اردکان بیان کرد: در این اداره ۲۴ نفر شامل نیروهای اداری، گشت عملیات راهداری ویژه نصب و نگهداری تابلوها، راهداری ویژه عملیات راهداری، شانه سازی و اصلاح شیب، پشتیبانی و لجستیک و نگهبان مشغول فعالیت هستند.

 وی ادامه داد: در این اداره ۲۴ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین با میانگین عمر ۲۰ سال نیز وجود دارد که از این تعداد هفت دستگاه غیرفعال و نیازمند تعمیر است.

 صالح، نصب و مرمت و شستشوی تابلوهای راه، اصلاح شیب و تعریض شانه راه، ساخت و بهسازی راه های روستایی، تیغ زنی راه های خاکی، پاکسازی حریم، پاکسازی محورها در صورت تصادف، گشت دروازه ای برای بارهای بدون بارنامه و گشت ایمنی برای ناوگان اتوبوسی را دیگر اقدامات برشمرد​.

‌مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد .

بهاباد

امام جمعه بهاباد به پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی   اشاره کرد و گفت : نمازجمعه پایگاه محکمی برای تقویت دین خدا و از نشانه‌های برپایی حکومت اسلامی است.

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی با گرامی داشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران بر اهمیت شرکت مردم در نماز جمعه تاکید کرد و یادآور شد: از زمان صدر اسلام تاکنون نماز جمعه مکانی برای همدلی و ایجاد وحدت بین قلوب مسلمانان و مامنی امن برای مردم و رفع مشکلات و مسایل آنها بوده است.

رییس  شورای فرهنگ عمومی بهاباد با طرح این پرسش چرا نماز جمعه نهاد رحمانی است؟ تصریح کرد : شاید بتوان چنین گفت که؛ نهادهای انقلابی دیگر اگر چه به سه صفت مردمی، انقلابی و جهادی بودن متصف هستند اما تمام آن‌ها ویژگی‌هایی دارند که نوع و حیطه خدمت و مخاطبان آن‌ها اختصاص به یک حوزه خدمتی یا یک یا چند مخاطب دارد.

خطیب نماز جمعه بهاباد  ادامه داد: لکن نهاد نماز جمعه از حیث خدمات و مخاطب نهادی جامع و فراگیر است به تعبیر دیگر خدمات از پایگاه نمازجمعه توسعه یافته و تقویت می‌شود و عموم مخاطبان همه آن نهادها زیر چتر نماز جمعه تجمع ایمانی و انقلابی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه تریبون نماز جمعه، رسانه‌ای مردمی و در طراز انقلاب است که با تحلیل عقلانی مسائل روز با رویکرد امید آفرینی، نوید بخشی، معرفت افزایی و بصیرت محوری همراه است؛ گفت: ما معتقدیم که امروز مهم‌ترین عامل جریان ساز ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب تریبون نماز جمعه است.

خطیب جمعه بهاباد با بیان اینکه نماز جمعه پایگاه میلیون ها مردم خداجویی است که باعث شده اند این نماز به ستون فقرات انقلاب تشبیه شود افزود : نماز جمعه در موقعیت خود یک فرهنگ و جایگاه خاص معنوی دارد که خدا به بندگان می فرماید؛ پس از اقامه نماز به کسب رزق و روزی بروید که وسعت و برکت را به دنبال دارد.

وی ادامه داد : نماز جمعه خیمه و پایگاه معنوی انقلاب و اسلام است و از صدر اسلام تاکنون دشمنان تلاش زیادی برای جدایی مردم از این خواستگاه معنوی و سنگر مقاومت داشته اند که به فضل الهی موفق نبوده اند.

رییس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با بیان اینکه نمازجمعه در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی مورد هجمه و توطئه های دشمنان داخلی و خارجی قرار گرفته است، اظهار کرد: از ظرفیت های نماز جمعه می توان برای ترویج اسلام و انقلاب استفاده کرد چراکه دشمنان امروز تلاش می کنند با استفاده از تبلیغات علیه پایگاه های دینی نظیر مساجد و نماز جمعه به نظام آسیب وارد کنند که این بار هم نتوانستند و تلاششان بی نتیجه ماند .

وی یادآور شد: نماز جمعه به عنوان یکی از دستاوردهای مهم انقلاب پس از پیروزی انقلاب بدون تعطیلی همچنان با شکوه برگزار می شود، افزود : نماز جمعه محلی برای حضور اقشار مختلف جامعه است .

ابراهیمی بشکانی با اشاره به اینکه دشمنان در گذشته ائمه جمعه را ترور می کردند، افزود: کسانی که علیه نماز جمعه تبلیغ می کنند، دشمنان واقعی نظام اسلامی هستند.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد درفاصله ۲۰۰ کیلومتری شرق شهر یزد قراردارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.