۲۸ قبضه اسلحه شکاری در خلخال کشف شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۲۸ قبضه اسلحه شکاری در خلخال کشف شد
0 Comments
۲۸ قبضه اسلحه شکاری در خلخال کشف شد

[ad_1]

مهدی کسایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با مراقبت از مناطق حفاظت شده ،شکار ممنوع و آزاد میزان جرایم مربوط به شکار غیرمجاز وحوش در مناطق مختلف این شهرستان بمراتب کاهش یافته است.

وی به کشف و ضبط ۲ قبضه اسلحه شکاری قاچاق به همراه لاشه ۱۳ قطعه کبک در شهرستان خلخال اشاره کرد و افزود: محیط‌بانان و اعضای یگان حفاظت محیط زیست بر اساس تحقیقات نامحسوس و گزارش‌های واصله با همکاری عوامل انتظامی و حوزه قضایی بخش خورش‌رستم موفق به دستگیری ۲ شکارچی متخلف شدند.

کسایی افزود: از این افراد ۲ قبضه اسلحه شکاری ساچمه‌زنی تک لول، لاشه ۱۳ قطعه کبک و مقادیری گوشت باقیمانده یک راس کل و بز کشف و ضبط شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال با بیان اینکه در حال حاضر شکار حیوانات وحشی در استان ممنوع بوده و مجوزی تا اطلاع ثانوی برای شکار پرندگان صادر نمی‌شود، اظهار داشت: برای پیشگیری از اقدام به شکار وحوش گروه‌های گشت و کنترل پاسگاه‌های محیط‌بانی و گشت‌های سیار محیط‌بانان افزایش یافته است.

به گفته او ، شورای عالی حفاظت محیط زیست به استناد بند چ ماده ۳ قانون شکار و صید بهای هر راس کل و بز وحشی را از لحاظ ضرر و زیان ۲۵۰ میلیون ریال تعیین کرده که اگر گونه شکار شده ماده باشد مبلغ ضرر و زیان به سه برابر افزایش می‌یابد که این مبلغ به عنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست از سوی شکارچی متخلف پس از محکومیت قطعی به حساب حفاظت محیط زیست واریز می‌شود.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.