۲۷ میلیارد ریال تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر استان مرکزی پرداخت شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر استان مرکزی پرداخت شد
0 Comments
۲۷ میلیارد ریال تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر استان مرکزی پرداخت شد

[ad_1]

حجت‌الاسلام «عباس دانشی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ۳۶۴ هنرمند فعال استان مرکزی برای دریافت تسهیلات ویژه دولت برای جبران آسیب کرونا در سامانه کارا ثبت نام کردند که تاکنون ۲۷ میلیارد ریال به ۱۴۵ هنرمند پرداخت شده و پرونده بقیه متقاضیان نیز در دست بررسی است.

وی ادامه داد: با پیگیری‌ صورت گرفته قرار است فرصت درخواست و ثبت نام در سامانه کارا تا پایان مهرماه جاری تمدید شود و از تمامی کارگاه‌ها و بنگاه‌های فرهنگی و هنری و رسانه‌ای استان که خواهان بهره‌مندی از این تسهیلات هستند، دعوت می‌شود از این فرصت  استفاده کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی اظهار داشت:رقم این تسهیلات از ۱۲۰ تا ۱۶۰ میلیون ریال است که با نرخ بهره ۱۲ درصد و پس از یک دوره تنفس با بازپرداخت ۲۴ ماه به هنرمندان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

حجت‌الاسلام دانشی بیان کرد: با توجه به اینکه شمار قابل توجهی از هنرمندان رشته‌های مختلف هنری استان مرکزی تنها منبع درآمدشان از محل فعالیت‌ هنری است، خسارت‌های وارده به فعالان این حوزه  دامنه وسیعی از معضلات معیشتی را برای آنان و خانواده‌هایشان ایجاد کرده که نیازمند رسیدگی فوری است.

وی ادامه داد: کرونا موجب شد فعالیت‌های هنری از قبیل آموزشگاه‌های رشته‌های مختلف هنری تجسمی، موسیقی، عکاسی، نمایشی و سینمایی، موسسه‌های چندمنظوره، فروشگاه‌های عرضه محصولات هنری، چاپخانه‌ها و دیگر صنوف در موج اول این بیماری تعطیل شوند و به‌طور کلی هنرمندان کشور و استان مرکزی خانه‌نشین شدند.

۱۰۳ آموزگاه هنری، ۱۲۳ موسسه فرهنگی هنری یک و چند منظوره، ۲۱۸ کانون تبلیغاتی، ۱۰۸ نشریه محلی، ۵۰ نمایندگی نشریات سراسری، ۵۸۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد، ۹۶ فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی، پنج نگارخانه، ۴ سینما، ۴۰ موسسه فرهنگی چند منظوره، ۲۳۱ کتابخانه و ۲ هنرستان هنرهای زیبا بخشی از ظرفیت های فرهنگی و هنری استان مرکزی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *