۲۴۸ مبتلا به ویروس کرونا در شاهرود بستری هستند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۲۴۸ مبتلا به ویروس کرونا در شاهرود بستری هستند
0 Comments
۲۴۸ مبتلا به ویروس کرونا در شاهرود بستری هستند

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، رضا چمن شامگاه سه شنبه با بیان اینکه در ۴۸ ساعت گذشته ۱۵۶ مورد مثبت قطعی مبتلا به ویروس کرونا در زیر مجموعه این دانشگاه شناسایی شدند، اظهار داشت: شمار مبتلایان قطعی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در شهرستان های شاهرود و میامی به سه هزار و ۷۶ تن رسید.

وی در خصوص تاثیر تشدید محدودیت ها در این شهرستان گفت: به شرط رعایت محدودیت ها توسط مردم چند هفته طول می کشد تا بهبود نسبی اوضاع را داشته باشیم و برای قضاوت هنوز زود است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ابراز امیدواری کرد که با همراهی مردم ابتدا روند تثبیت و سپس شیب نزولی منحنی همه گیری به مرور زمان در هفته های آینده شاهد خواهیم بود.

بیمارستان امام حسین (ع)  شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پرخطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب و در بین فهرست ۴۳ شهرستان بحرانی کشور قرار دارد. 

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز با فوت ۴۲۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۶ هزار و ۱۶۰ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *