۲۰۰ مددجوی محکوم مالی یزد چشم انتظار کمک‌های خیران هستند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۲۰۰ مددجوی محکوم مالی یزد چشم انتظار کمک‌های خیران هستند
0 Comments
۲۰۰ مددجوی محکوم مالی یزد چشم انتظار کمک‌های خیران هستند

[ad_1]

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل زندان‌های یزد، رضا ذوالفعلی نژاد افزود: از این تعداد ۹ محکوم مالی زن و بقیه مردان هستند که به همت و همکاری همگان به خصوص مردم نوعدوست نیاز مبرم است .

وی ادامه داد: بیشترین طیف مددجویان مالی و تحت پوشش ستاد دیه به ترتیب شامل بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته با تعداد ۱۳۵ زندانی و در رتبه‌های بعدی بدهکاران مهریه با ۷۳ زندانی و نفقه با ۴ زندانی و در رتبه بعدی مددجویان محکوم به پرداخت دیه ناشی از تصادفات رانندگی، حادثه کار و دیه شبه عمد با تعداد ۸ مددجو قرار دارند.

این مسوول خاطر نشان کرد: بدهی این مددجویان مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان است که تاکنون مبلغ ۲۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به همت اعضاءکمیته صلح و سازش این ستاد از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردیده و برای آزادی آن‌ها مبلغ ۱۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان نیاز است که امیدواریم با تلاش اعضاءکمیته صلح و سازش ستاد دیه و شورای حل اختلاف و مددکاران زندان‌ها، این مبلغ کاهش پیدا کند.

ذوالفعلی نژاد با اشاره به وضعیت کنونی جامعه با وجود ویروس کرونا افزود:  امسال به علت شیوع ویروس کوید ۱۹ امکان برگزاری جشن گلریزان به شکل سال‌های قبل با حضور مردم در استان امکان پذیر نبود، اما با تلاش کارکنان ستاد دیه جشن‌های گلریزان در استان یزد با رویکردی متفاوت و به صورت آنلاین و زنده برگزار که مورد استقبال خیرین، نیکوکاران و عموم مردم دارالعباده قرار گرفت.

وی با قدردانی از از رسانه‌ها به دلیل تبلیغ و ترویج فرهنگ کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: خبرگزاری‌ها و صفحات فضای مجازی استان می‌توانند نقش بسزایی در ترغیب و تشویق مردم به منظور کمک به آزادی زندانیان ایفا کنند که امسال این حمایت بسیار پررنگ و تاثیر گذار بوده و امیدواریم شاهد همکاری بهتر و بیشتر تمامی رسانه‌ها در انعکاس اخبار باشیم.

این مسوول با اشاره به اینکه ستاد دیه یک نهاد مردمی است از عموم مردم درالعباده و خیران و نیکوکاران خواست تا با کمک‌های خود زمینه آزادی محکومین مالی و بازگشت آن‌ها را به آغوش خانواده فراهم نموده و باعث خوشحالی آن‌ها گردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.