۱۹ خانه ورزش روستایی در خراسان شمالی تجهیز شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۱۹ خانه ورزش روستایی در خراسان شمالی تجهیز شد
0 Comments
۱۹ خانه ورزش روستایی در خراسان شمالی تجهیز شد

[ad_1]

زیور نعمتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۶ خانه ورزش در روستاهای شهرستان مرزی رازوجرگلان با اعتبار یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال مجهز شده و دیگر موارد نیز در دیگر شهرستان های استان با اعتبار یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال تجهیز شده است.

وی افزود: این خانه های ورزش روستایی به میز پینگ پنگ، میز فوتبال دستی، دارت، تشک تاتامی و توپ های فوتبال و والیبال مجهز شده است تا ساکنان این مناطق روستایی بتوانند از امکانات ورزشی بهره لازم را ببرند.

نعمتی با اشاره به اینکه توسعه ورزش در روستاها موجب کشف استعدادها خواهد شد، اظهار داشت: تجهیزات جدید با توجه به نیازسنجی ها و با در نظر گرفتن فرهنگ و بازی های محلی هر روستا برای کشف استعدادها در اختیار دهیاران قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه با تجهیز ۱۹ خانه ورزش هم اکنون ۱۳۴ خانه ورزش روستایی در استان فعال شده است،  تصریح کرد: به زودی ۷ خانه ورزشی دیگر در روستاهای استان مجهز می شود.

براساس آخرین آمارها میانگین سرانه ورزشی در کشور به ازای هر نفر ۱۰۲ سانتی‌متر است که این رقم تا سال ۹۱ در خراسان شمالی تنها ۳۵ سانتی متر بود و در سال ۹۶ به ۴۹ سانتی متر رسید و هم اکنون نیز با افزایش ۴ هزار متری فضای ورزشی و بهره برداری از ۱۹۷ فضای ورزشی جدید، سرانه ورزشی این استان به ۵۶ سانتی متر رسیده است که رشدی حدود ۲ برابر داشته است.

خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.