۱۸۱ طرح عمرانی استان مرکزی در هفته بسیج آماده بهره‌برداری است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۱۸۱ طرح عمرانی استان مرکزی در هفته بسیج آماده بهره‌برداری است
0 Comments
۱۸۱ طرح عمرانی استان مرکزی در هفته بسیج آماده بهره‌برداری است

[ad_1]

«امید محترمی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: برای اجرا و تکمیل این طرح‌ها در مجموع بیش از ۱۹۵ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی ادامه داد: ساخت ۱۰۲ مسکن محرومان، پنج طرح آبرسانی، ۲۴ کانال انتقال آب، استخر ذخیره آب کشاورزی، ایجاد پل و جاده روستایی، ساخت مسجد و حسینیه از مهمترین طرح‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی در هفته بسیج استان مرکزی است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی بیان کرد: هدایت و پشتیبانی افراد در قالب گروه‌های جهادی از مهمترین برنامه‌های جاری این نهاد انقلابی است که در این راستا تاکنون بیش از یک هزار و ۱۵۰ گروه جهادی در استان سازماندهی شده و در عرصه‌های مختلف عمرانی، بهداشتی، پزشکی، خدماتی، کشاورزی، درمانی، صنعتی و ارایه خدمت دارند.
محترمی بیان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی، بسیج سازندگی در لبیک به فرمان معظم‌له اقدامات مختلفی را در دستور کار دارد که مهمترین آن‌ها تشکیل ۵۵۰ صندوق اشتغال زایی بر پایه مردم‌محوری و مسجدمحوری است.
وی اظهار داشت: محور فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی کمک به دولت که با پشتیبانی و ظرفیت‌های مردمی در راستای تقویت تولید در کنار بازاریابی، برندسازی و آموزش است و در این راستا با فعالیت در عرصه پرورش ماهی، مرغ، شترمرغ، دام، بوقلمون، کشت گیاهان دارویی، زعفران، باغات داربستی انگور، زنبورعسل توانسته بیش از ۶۷۰ فرصت شغلی در یک سال اخیر برای استان ایجاد کند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: از ابتدای شیوع کرونا بسیج سازندگی به طور تمام قد به میدان آمدو  تولید و توزیع پنج میلیون و ۲۰۰ هزار ماسک بهداشتی و ۱۹۰ هزار بسته کمک مومنانه برای نیازمندان و افراد آسیب دیده از کرونا از جمله اقداماتی است که هنوز ادامه دارد و بیش از ۱۲۰ گروه جهادی در استان برای عملیات ضدعفونی و گندزدایی در استان مرکزی با هماهنگی و نظارت دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت و درمان سپاه سازماندهی شده‌اند.
محترمی افزود:  کمک به تسهیل ازدواج با تهیه جهیزیه‌ کالای ایرانی ، گام موثری دیگر بسیج سازندگی است که در این راستا تاکنون یک‌هزار و ۱۰۰ سری جهیزیه تحویل زوج های جوان استان شده است.
۳۰ آبان ماه تا ششم آذرماه جاری با عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.