۱۰۳ واحد صنفی متخلف در کامیاران پلمب شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ۱۰۳ واحد صنفی متخلف در کامیاران پلمب شد
0 Comments
۱۰۳ واحد صنفی متخلف در کامیاران پلمب شد

[ad_1]

مسعود الماسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز، بازرسان گروه نظارتی این ستاد ۱۲ هزار و ۸۶۹ مورد بازدید شامل ۵۹۷ مورد به صورت گروه مشترک و ۱۲ هزار و ۲۷۲ مورد نیز به صورت انفرادی انجام دادند.

وی اضافه کرد: در نتیجه این بازدید ها ۱۰۳ واحد که دارای تکرار تخلف داشتند با اخذ دستور مقام قضایی پلمب شده و صاحبان ۹۲ واحد نیز به این مراجع جهت سیر مراحل قانونی معرفی شدند همچنین برای یک هزار و ۸۳۷ واحد نیز اخطار و تذکر کتبی و شفاهی صادر شد و برای ۳۱ واحد نیز نقدی جریمه لحاظ گردید.

کامیاران در محدوده قرمز شیوع ویروس کرونا قرار گرفت

فرماندار کامیاران یادآور شد: با توجه به مصوبه ستاد استانی کرونا و قرار گرفتن این شهرستان در محدوده قرمز این ویروس، محدودیت‌های صنفی از تاریخ ۳۰ مهر تا  ۱۰ آبان ماه مجددا در همه مناطق تمدید می‌شود.

وی تاکید کرد: در این مدت نیز کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بصورت روزانه از سطح مراکز و اماکن بازرسی کرده و متخلفین را برای پلمب ۲ هفته ای به مراجع قضایی معرفی می‌کنند.

الماسی افزود: این محدودیت‌ها شامل فعالیت بیرون بر رستوران، اغذیه فروشی (ساندویچ و پیتزا) کبابی و جگرکی، ممنوعیت سرو غذا در این واحدها، تعطیلی قهوه خانه، چایخانه و کافی شاپ‌ها، سالن های ورزشی (بدنسازی، ایروبیک و ورزش‌های جمعی، شهربازی‌ها و مراکز تفریحی، آرایشگاه‌های زنانه و تالارها و باغ تالارها است.

بنابر آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر دیروز سه‌شنبه، تاکنون ۵۳۹ هزار و ۶۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۲۲ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۳۴ نفر رسیده است.

تا دیروز سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۲۵۴ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۳۹ هزار و ۶۷۰ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۱ هزار و ۳۴ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون ۴۳۴ هزار و ۶۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۸۱۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.