یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای زیرساخت‌های گردشگری زمستانی اردبیل هزینه می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای زیرساخت‌های گردشگری زمستانی اردبیل هزینه می‌شود
0 Comments
یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای زیرساخت‌های گردشگری زمستانی اردبیل هزینه می‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو جمعه در جریان بازدید از پیست اسکی اجور آلوارس گفت: ۱۰ کیلومتر از جاده سرعین به پیست اسکی آلوارس  تعریض و بهسازی تا شروع فصل سرد  تکمیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیست اسکی اجور یکی از طرح‌های منحصربفرد در خاورمیانه خواهد شد، افزود: بازگشایی مسیر از محل الوارس تا محل اجرای طرح در حال انجام بوده  و عملیات خاکبرداری ، تیرریزی و زیر سازی رو به اتمام است و تا پایان فصل پاییز در صورت مساعد بودن هوا زیرساخت های اساسی انجام می‌شود.

او اضافه کرد: برای جذب گردشکر در فصول سرد سال و اجرای طرح زمستان بیدار باید طرحهای بزرگی در نقاط برف‌گیر استان اجرا شود و در این راستا در مناطق کوهستانی استان  پروژه‌های پیست اسکی در حال اجراست و در آینده نتیجه این اقدامات برای استان پربرکت خواهد بود.

بهنامجو  با بیان اینکه دستگاه‌های پیست اسکی اندبیل خلخال به بزودی ترخیص می‌شود، افزود: پیست اسکی شابیل در شهرستان مشکین شهر  نیز در حال اجرا است..

وی بیان کرد:باید از ظرفیت‌های استان جهت کاهش بیکاری و  جذب مسافر در زمستان که ۲۲ هزار تخت خالی در هتل‌های سرعین وجود دارد بهره‌برداری کنیم و سرمایه گذاران با مشوق های لازم برای پر کردن حداقل۵۰درصد این هتل ها وارد استان شوند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه ایجاد امید در دل مردم از وظایف مسوولان است گفت: نباید یاس و نا امیدی را در شرایط فعلی اقتصادی در بین مردم ترویج دهیم تا جایی که توان داریم در خدمت مردم و حل مشکلات ولی نعمتان خود خواهیم بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *