«یکی بود یکی نبود»، اولین مجموعه کودکانه شبکه قرآن

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  «یکی بود یکی نبود»، اولین مجموعه کودکانه شبکه قرآن
0 Comments
«یکی بود یکی نبود»، اولین مجموعه کودکانه شبکه قرآن

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن و معارف سیما از محل ضبط سریال یکی بود یکی نبود، بازدید و با عوامل این مجموعه  در محل ضبط برنامه  گفتگو کرد.

شیخ اکبری با تشکر از عوامل برنامه که در این شرایط سخت کرونایی با نیت نشر معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام تلاش می‌کنند، گفت: مجموعه نمایشی یکی بود یکی نبود، هم به لحاظ محتوا و هم به لحاظ تکنیک ساخت از کارهای ویژه شبکه قرآن و معارف سیما در حوزه کودک است و در آن آموزه‌های اخلاقی و دینی در قالب قصه و داستان و با زبان کودکانه به تصویر کشیده می شود.
شیخ اکبری در ادامه گفت: شبکه قرآن و معارف سیما تاکنون در حوزه نمایش برای کودکان کار جدی نداشته است و با توجه به اهمیت حوزه کودک و نوجوان مقرر شد که اولین تولید برنامه نمایشی شبکه در ده سال اخیر به حوزه کودک اختصاص یابد.
در این بازدید پرویز امیری تهیه کننده مجموعه نمایشی یکی بود یکی نبود گفت: تولید این مجموعه نمایشی در شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ،تب سنجی و ضدعفونی کردن محل ضبط برنامه انجام می شود.

وی افزود: این مجموعه نمایشی تلفیقی از واقع‌گرایی و فانتزی است و در آن بازیگران در کنار عروسک‌ها به ایفای نقش می‌پردازد تا موضوع کلی برنامه برای بچه ها قابل باور باشد.
امیری اظهار کرد:موضوع  مجموعه عروسکی یکی بود یکی نبود، قصه دو بچه است که پدربزرگ‌شان نویسنده کتاب کودک است و به طور ناخواسته بچه ها را وارد فضای قصه ها می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد که ضبط این برنامه تا اواسط مرداد سال جاری به پایان برسد و گفت: این مجموعه از مهر ماه آماده پخش خواهد شد.
شایان ذکر است، مجموعه تلویزیونی قصه های شهر عروسکی یکی بود یکی نبود،برای سه فصل و در ۳۰ قسمت تولید می‌شود و در موضوع کلی آن داستان خواهر و برادری است به نام نوید و ندا که پدربزرگشان نویسنده کتاب کودکان بوده و برای آنها کتابی مفید و آموزنده به یادگار گذاشته است. پدربزرگ در این کتاب داستانهای کودکانه قدیمی را جمع آوری کرده و بچه ها به واسطه کتاب وارد دنیای قصه‌ها می شوند. نوید و ندا در مسیر این ماجراجویی‌ها درس‌های بسیاری می گیرند و نکته های اخلاقی فراوانی را در سبک زندگی اسلامی ایرانی با بهره گیری از امثال و حکم قرآنی می آموزند.
طراح و کارگردان این مجموعه رئال-عروسکی، مرضیه منصوری است و نویسندگی آن را نیوشا صدر برعهده دارد. در این مجموعه بازیگرانی چون مریم سعادت، حسین رفیعی، رامین ناصرنصیر، بهشاد مختاری و فهیمه باروتچی ایفای نقش می کنند.
سرپرست گروه کارگردانی پیام حنفی، مدیرفیلمبرداری حمید رحیم زاده، تدوینگر مجید شتی، طراح دکور شبنم جمالی، طراح صحنه مهتاره علیزاده، طراح گریم بابک شعاعی، طراح لباس نازی خاتمی، مدیرتولید علیرضا چنگیزی هستند.
نقش شخصیت‌های نوید و ندا که قهرمانان اصلی داستان‌ها هستند را بازیگران کودک عسل شاکری و پرهام موحدی بازی می کنند. همچنین بنفشه بدیعی به عنوان طراح عروسک و مشاور پروژه در مجموعه یکی بود یکی نبود حضور دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.