گزارش ظریف از دیدارها و سخنرانی در ونزوئلا

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  گزارش ظریف از دیدارها و سخنرانی در ونزوئلا
0 Comments
گزارش ظریف از دیدارها و سخنرانی در ونزوئلا

[ad_1]

به گزارش ایرنا، ظریف با انتشار تصاویری از ملاقات‌های خود در کاراکاس نوشت: در ونزوئلا با رئیس جمهوری نیکولاس مادورو، معاون رئیس جمهور رودریگز، وزیر خارجه آرئاسا و دیگر وزرای ونزوئلائی در خصوص گسترش روابط دوجانبه ملاقات داشتم.

وی افزود: همچنین در موسسه ساموئل رابینسون در ارتباط با تاکتیک‌های ایجاد رعب‌ آمریکا و غرب در راستای تلاش برای متوقف کردن مسیر تاریخ به سوی یک جهان پسا غربی سخنرانی کردم.

ظریف در نخستین مقصد سفر به سه کشور آمریکای لاتین، کوبا، بولیوی و ونزوئلا، چهارشنبه وارد ونزوئلا شد و مورد استقبال همتای ونزوئلایی خود قرار گرفت.

ظریف پنجشنبه در نشستی مشترک با «خورخه آرئاسا» وزیر خارجه ونزوئلا در کاراکارس با تمجید از مقاومت «نیکولاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا در مقابل کارزار آمریکا برای برکناری وی گفت که دوره «هژمونی غرب به پایان رسیده است».

نشریه ونزوئلایی اولتیماس نوتیسیاس نوشت: آرئاسا در نشست مشترک «ایران و ونزوئلا در دفاع از جهان نوین درحال شکل گیری»  که با حضور ظریف برگزار شد، بر روابط راهبردی و همبستگی بین جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا در برابر اعمال اقدامات قهری و غیرقانونی و سیاست های متجاوزانه دولت آمریکا تأکید کرد.

پس از این نشست، ظریف روز پنجشنبه در کاراکاس به دیدار رئیس جمهوری ونزوئلا رفت و مورد استقبال گرم و صمیمانه مادورو قرار گرفت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *