کیفیت هوای تهران قابل قبول است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  کیفیت هوای تهران قابل قبول است
0 Comments
کیفیت هوای تهران قابل قبول است

[ad_1]

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص۹۷ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۸، ازن با شاخص ۲۹ و منواکسید کربن با شاخص ۳۸ بوده است.

بر اساس این گزارش، ایستگاه‌های شادآباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۳۱، شریف(منطقه ۲) باشاخص ۱۲۰و شهرداری منطقه ۱۵ باشاخص۱۱۹ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های پونک (منطقه ۵)با شاخص۶۷، اقدسیه(منطقه یک) با شاخص ۶۹و مسعودیه (منطقه۱۵) با شاخص ۷۳ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال تا کنون ۲۵ روز هوای پاک، ۱۷۷روز هوای سالم یا قابل قبول و ۲۷ روز ناسالم برای همه گروه های حساس(بیماران قلبی و ریوی، کودکان و زنان باردار) در تهران به ثبت رسیده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.