کوچه‌ای در پایتخت به نام شهید قیومی مزین شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  کوچه‌ای در پایتخت به نام شهید قیومی مزین شد
0 Comments
کوچه‌ای در پایتخت به نام شهید قیومی مزین شد

[ad_1]

«تورج فرهادی» شهردار منطقه ۶ عصر شنبه در آیین رونمایی از تابلو و پلاک کوبی معبر شهید قیومی با بزرگداشت یاد شهدا و  خانواده این شهید والامقام گفت: شهدا با نثار جان خود، امنیت عزت و اقتدار را به میهن هدیه دادند و ما همیشه مدیون شهدا هستیم.  
 
وی با بیان اینکه ما به عنوان خادمان و خدمتگزاران مردم وظیفه داریم ادامه‌دهنده راه آنان باشیم، گفت: هرگونه کوتاهی در این زمینه در محضر حق پذیرفتنی نیست زیرا این عزیزان از جانشان گذشتند تا ما فرصت زندگی و فعالیت داشته باشیم.

  «محمدجواد حق شناس» عضو شورای اسلامی شهر تهران هم در این مراسم  با بیان این که آقای قیومی پدر شهید یکی از پیشکسوتان انقلابی و از فعالان سیاسی دوران قبل از انقلاب بودند، گفت: ایشان در جنگ تحمیلی نیز یکی از سرمایه‌های ارزشمند شهر ما بودند و دو شهید بزرگوار تقدیم انقلاب کردند.

وی ادامه داد: این شهید در حالی ‌که برادرش در جنگ شهید شده بود به مبارزه خود ادامه داد؛ قصه دلاوری‌های شهدا را نمی‌توان آنطور که شاید و باید تصویر کرد.  

حق‌شناس با بیان اینکه بعد از چهار دهه از شهادت این شهید به یاد نامگذاری معبری به نام او افتادیم، گفت: شرمنده این شهدا و خانواده بزرگوارشان هستیم؛ شهدا با خدا معامله کردند و هر معامله‌ای که  خدا باشد همواره برد است.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: هریک از این تابلوهای مزین به نام شهدا ستونی است و به پایداری این ملت که همواره در رنج بوده‌اند، کمک می‌کند.  

حق شناس همچنین ابراز امیدواری کرد جامعه در مسیری که این شهدا رفتند خود را بازیابی کند و استقلال و آزادی کشور محقق شود.  

برگزاری ۳۵۲ یادواره شهدا در محلات تهران 
رضا جلالی، مدیرکل ایثارگران شهرداری تهران هم در این مراسم گفت: تاکنون ۳۵۲ یادواره شهدا در محله‌های تهران برگزار شده و تکریم شهدای پایتخت مورد توجه ویژه قرار دارد.  

خواهر شهید قیومی هم در این مراسم با ذکر خاطره‌ای از شهید گفت: از همان سن کودکی کار پخش اعلامیه‌های انقلابی را بر عهده داشت و اعلامیه‌ها را در سراسر محل پخش می‌کرد.

حجت‌الاسلام قیومی، برادر شهید نیز با ذکر خاطره‌هایی از برادرش و نحوه شهادتش گفت: امیدواریم شرمنده خون شهدا نباشیم.

بر اساس این گزارش شهید امیر هوشنگ قیومی  در سن ۱۸ سالگی و در ۲۱ دی سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای پنج شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.