کشاورزان خوزستان برای دریافت تسهیلات اعتباری در سامانه سیتا ثبت‌نام کنند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  کشاورزان خوزستان برای دریافت تسهیلات اعتباری در سامانه سیتا ثبت‌نام کنند
0 Comments
کشاورزان خوزستان برای دریافت تسهیلات اعتباری در سامانه سیتا ثبت‌نام کنند

[ad_1]

جهانپور معماریان روزچهارشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود:این تسهیلات در قالب کارت اعتباری به منظور کمک خرید نهاده‌های کشاورزی به ازای هر هکتار کشت ۲۰ میلیون ریال با کارمزد ۱۲ درصد و بازپرداخت یکساله با تایید سازمان جهادکشاورزی خوزستان از طرف بانک کشاورزی به کشاورزان اعطا می‌شود.
وی گفت: این تسهیلات اعتباری پس از تایید سازمان جهادکشاورزی خوزستان به سرعت به کشاورزان داده خواهد شد تا برای خرید نهاده‌های مورد نیاز مورد استفاده قرار گیرد.
معماریان افزود: برای پرداخت این تسهیلات اعتباری محدودیتی وجود ندارد.  
مدیر شعب بانک کشاورزی خوزستان پیش‌بینی کرد که حدود ۸۰ درصد کشاورزان سه کشت راهبردی گندم ، دانه روغنی کلزا و جو با ورود به سامانه سیتا از این تسهیلات اعتباری استفاده کنند.
معماریان افزود: احتمال دارد این تسهیلات اعتباری سال آینده به سایر کشاورزان و باغداران خوزستانی پرداخت شود تا زمینه برای توسعه کشاورزی و ایجاد اشتغال فراهم آورده شود.
بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ، سال زراعی جاری حدود ۵۴۰هزار هکتار گندم آبی و دیم ، ۸۰ هزار هکتار دانه روغنی کلزا و ۲۰ تا ۲۵هزار هکتار جو زیرکشت قرار می‌گیرد.
استان خوزستان با تولید سالانه ۱۷.۲میلیون تن محصولات زراعی ، باغی ، شیلات ، دام و عسل به ارزش ۲۹۰هزار میلیارد ریال حدود ۱۵درصد کل محصولات کشاورزی کشور را تولید می‌کند.
خوزستان پارسال برای پنجمین سال متوالی با خرید تضمینی ۱.۲میلیون تن گندم مقام اول و خرید ۷۸هزار تن دانه روغنی مقام دوم کشوی را کسب کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.