کرونا ۲۱۰ میلیارد ریال به کشاورزی استان یزد خسارت زد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  کرونا ۲۱۰ میلیارد ریال به کشاورزی استان یزد خسارت زد
0 Comments
کرونا ۲۱۰ میلیارد ریال به کشاورزی استان یزد خسارت زد

[ad_1]

سیدجمال سجادی پور روز چهارشنبه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی( ۲۱ تا ۲۷ خردادماه) در دوازدهمین نشست آنلاین خانه مطبوعات یزد افزود: بالاترین آن مربوط به مرغ گوشتی با رقم ۴۱۰ میلیارد ریال است.

وی میزان خسارت وارده کرونا به بخش مرغ تخمگذار را ۲۸ ، مرغ مادر گوشتی ۷۶ ، سایر ماکیان ۴۰ و شیلات و آبزیان را ۱۹۰ میلیارد ریال بیان کرد.

وی اظهار داشت: همچنین این ویروس به واحدهای تولید کننده گوشت قرمز ۱۲۵ ، گلخانه های سبزی و صیفی ۵۴۰ ، گلخانه های گل رز ۲۱۰ و واحدهای گیاه پزشکی و دامپزشکی ۴۰ میلیارد ریال زیان وارد کرد.

بهره برداری از ۴۶ طرح کشاورزی در استان

سجادی پور از بهره برداری ۴۶ طرح کشاورزی در هفته جهادکشاورزی در استان خبر داد و گفت: این طرحها با سرمایه گذاری ۵۰۳ میلیارد تومان افتتاح میشوند که ۱۹۲ میلیارد تومان از این میزان سرمایه گذاری دولتی و بقیه منابع بانکی و آورده سرمایه گذاران است.

وی تصریح کرد: این طرح‌ها در بخش‌های آب و حاک،  تولیدات دامی، امور باغبانی ، صنایع تبدیلی و تکمیلی  و کسب و کارهای نوین است.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان یزد از تولید سالانه یکصد میلیون نشاء در استان خبر داد و گفت: بخشی از این نشاء‌ها در استان مصرف و بخش عمده آن به سایر استان‌های کشور ارسال می‌شود.

یزد در زمینه تامین نهاده‌های دامی در وضعیت مطلوب نیست

سجادی پور در بخشی از سخنان خود گفت: در مجموع استان در زمین تأمین نهاده‌ها در وضعیت عادی نیست و گرچه سیستم دولتی خوب عمل کرده اما با توجه به اینکه پیش از این ۸۰ درصد نهاده‌ها توسط خود مرغداران و دامداران تأمین می‌شد، دولت اکنون توانسته فقط ۵۰ درصد کنجاله مورد نیاز و ۴۶ درصد ذرت مورد نیاز دامداران و مرغداران را تأمین کند.

جذب ۴۳ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض ملی برای سیستم‌های نوین آبیاری برای یزد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد افزود: یزد در زمینه اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در کشور نسبت به اراضی موجود در جایگاه سیزدهم قرار گرفته و در سال ۹۸ بالغ بر ۳ هزار هکتار صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در سال گذشته در بحث سیستم‌های نوین آبیاری، برای تجهیز هر هکتار به سیستم آبیاری قطره‌ای ۱۳ میلیون تومان و سیستم آبیاری کم فشار تا هفت میلیون تومان و امسال ۱۷ میلیون تومان برای سیستم آبیاری قطره‌ای و هفت تا ۱۰ میلیون سیستم آبیاری کم فشار پرداخت شده است.

سجادی پور ادامه داد: سال گذشته ۴۳ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض ملی در زمینه تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم‌های نوین آبیاری جذب استان شد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه بسته‌بندی محصولات گلخانه‌ای، تا سال ۹۳ تنها یک واحد درجه یک و ۶ واحد درجه سه در استان وجود داشت که امروز ۲۱ واحد درجه یک بسته‌بندی در استان فعال است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.