کرونا جان ۱۳ کرمانشاهی دیگر را گرفت

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  کرونا جان ۱۳ کرمانشاهی دیگر را گرفت
0 Comments
کرونا جان ۱۳ کرمانشاهی دیگر را گرفت

[ad_1]

«مهدی محمدی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: از مجموع ۱۳ فوتی در شبانه‌روز گذشته در استان پنج نفر در اسلام‌آبادغرب، چهار نفر شهرستان کرمانشاه، یک نفر شهرستان کنگاور، یک نفر شهرستان هرسین ، یک نفر شهرستان پاوه و یک نفر در شهرستان سرپل‌ذهاب جان خود را از دست دادند.

وی اظهار داشت: اکنون هزار و ۲۰۰ بیمار با تشخیص احتمالی ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمانشاه بستری هستند.

به گفته او، ۲۶۵ بیمار در شبانه‌روز گذشته در بیمارستان‌ها پذیرش شدند.

او به بیشترین بیمار بستری در شهرستان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: ۶۱ مبتلا در بیمارستان‌ کنگاور، ۵۳ مبتلا در بیمارستان سنقر و ‌کلیایی و ۴۸ بیمار در بیمارستان پاوه بستری هستند.

وی اضافه کرد: از مجموع بستری شدگان ۱۵۰ بیمار در بخش آی سی‌یو بوده و ۳۸ نفر از آنان با حال وخیم به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: در شبانه روز گذشته ۸۹ مورد بیمار مثبت بستری و ۲۰۰ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.  

محمدی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۵ بیمار جدید با علایم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۹۲ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

او گفت: از ابتدای اپیدمی تا کنون ۱۸ هزار و ۸۵۲ بیمار با علائم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۶هزار و ۷۱۹ از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۸ بیمارستان آموزشی و غیرآموزشی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی و هفت بیمارستان غیردانشگاهی دارد که اکنون بیماران کرونایی در بیمارستان‌های «گلستان»، «فارابی» و «شهدا» بستری هستند.

اکنون بیش از سه هزار و ۲۰۰ تخت در ۱۸ بیمارستان دولتی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است که از این تعداد حدود هزار و ۲۰۰ تخت به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تولید داروی کرونا در استان خبر داد و با اشاره به ارایه گزارش نهایی توسط داوران و تایید علمی داروی «MAB۹۸» مربوط به بیماران کرونایی گفت: این دانشگاه به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای تولید انبوه این دارو در سازمان غذا و دارو است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *