کرونا جان ۱۳ تبعه خارجی مقیم گلستان را گرفت

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  کرونا جان ۱۳ تبعه خارجی مقیم گلستان را گرفت
0 Comments
کرونا جان ۱۳ تبعه خارجی مقیم گلستان را گرفت

[ad_1]

مهدی دهرویه روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: افزون بر ۳۰ هزار تبعه خارجی اعم از دارای پروانه اقامت یا فاقد مجوز در گلستان سکونت دارند که با مراقبت های صورت گرفته و توزیع بسته های بهداشتی بین همه آنها از شیوع کرونا جلوگیری شد.

وی بیان داشت: بسته های بهداشتی توزیع شده بین اتباع خارجی مقیم گلستان رایگان بوده و تلاش می‌کنیم با عرضه ارزان خدمات پزشکی به آنها سلامت مهمانان خود را ارتقا ببخشیم.

وی اضافه کرد: کمک‌های ارایه شده به اتباع خارجی مقیم گلستان نظیر بیمه سلامت بصورت نیم بها و برای افراد بی بضاعت رایگان است ضمن اینکه ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به منظور آشنایی با کار و حرفه آموزی و اهدای بسته های مختلف غذایی و معیشتی مانند اعطای کارت اعتباری ۳۰ میلیون ریالی از جمله خدمات ارایه شده است.

کل کشور تناسب اتباع غیرمجاز و مجاز بصورت برابر بوده اما این موضوع در گلستان تنها ۱۰ درصد از آمار را در بر گرفته و براساس قانون سالانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفر دستگیر و با برخورد محترمانه از کشور اخراج و به زادگاه خود بازگردانده می شوند.

دهرویه به ازدواج تعدادی از مهاجران و اتباع خارجی با شهروندان گلستان اشاره کرد و گفت: بسیاری از این ازدواج های شرعی در دفاتر رسمی ثبت نشده و به همین دلیل فرزندان این افراد با وجود رسیدن به سن قانونی بدون شناسنامه هستند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان افزود: مشکل شناسنامه نداشتن فرزندان دارای یک والدین خارجی پس از ۱۰ سال وقفه، چندی قبل و با تصویب آیین نامه “اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی” در هیات دولت برطرف شد.

وی ادامه داد: در سامانه اینترنتی استانداری گلستان بخشی ویژه دریافت شناسنامه برای فرزندان ناشی از ازدواج یک ایرانی با اتباع خارجی طراحی شده که افراد می توانند با درج مشخصات خود و دریافت نوبت در وقت مقرر برای تکمیل فرم درخواست و دریافت تابعیت ایرانی اقدام کنند.

دهرویه در ادامه به کمک های کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان به گلستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یک تشکل مردم نهاد بین المللی در گلستان مشغول فعالیت است که با کمک های جمع آوری شده این تشکل، ۳ مدرسه در روستای نومل، محله الغدیر گرگان و محله مدرسی گنبدکاووس در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

استان گلستان طبق سرشماری سال ۹۵ یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف بصورت مسالمت آمیز زندگی می کنند که از جمعیت سه و نیم میلیونی اتباع خارجی ۳۰ هزار نفر در این منطقه سکونت دارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.