کردستان ششمین استان پرفروش طرح پاییز کتاب شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  کردستان ششمین استان پرفروش طرح پاییز کتاب شد
0 Comments
کردستان ششمین استان پرفروش طرح پاییز کتاب شد

[ad_1]

عبیدالله رستمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طرح پاییز کتاب از ۲۴ تا ۳۰ آبان همزمان با سراسر کشور به اجرا درآمد، اظهار داشت: ۴۷ کتابفروشی شامل ۳۹ کتابفروشی در سنندج و هشت کتابفروشی در دیگر شهرها در این طرح شرکت کردند.

وی با اعلام اینکه کردستان ششمین استان پرفروش کشور در این طرح شد، افزود: در مدت اجرای این طرح، ۱۲ هزار و ۷۲۲ جلد کتاب به مبلغ یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان به فروش رفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یادآور شد: هدف از اجرای طرح‌های فروش کتاب در فصول مختلف سال ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حمایت از کتابفروشی‌های استان و همچنین رونق بازار نشر است.

رستمی به برنامه‌های شاخص استان در هفته کتاب و کتابخوانی نیز اشاره کرد و گفت: تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی، رسانه‌های فعال حوزه کتاب، جام باشگاه‌های کتابخوانی، نویسندگان و فعالان فرهنگی حوزه کتاب، بهره‌برداری از ۶ کانون و کتابخانه مساجد روستایی و مناطق حاشیه شهرها، نشست‌های برخط در زمینه صنعت نشر با همکاری انجمن‌ها و تلویزیون‌های اینترنتی از جمله برنامه‌های این هفته بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تاکید کرد: هر ماه تعداد زیادی کتاب به مراکز فرهنگی و کتابخانه‌های عمومی حاشیه شهرها و مدارس روستایی اهدا می‌شود.

وی با بیان اینکه اهدای کتاب به سرای محلات حواشی شهر سنندج و شهرهای دیگر استان امسال در اولویت قرار داده شد، افزود: به سه سرای محله ناحیه کانی کوزه‌له و دیگر مناطق از طریق دفاتر تسهیلگری کتاب و محصولات فرهنگی اهد شد.

طرح تابستانه کتاب از ۱۸ تا ۳۰ مرداد سال جاری برگزار شد که کردستان جزو ۱۰ استان پرفروش از نظر تعداد کتاب‌های فروخته شده در این طرح هم بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.