کارگزاری صندوق بیمه روستائیان در اتاق اصناف مازندران فعال شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  کارگزاری صندوق بیمه روستائیان در اتاق اصناف مازندران فعال شد
0 Comments
کارگزاری صندوق بیمه روستائیان در اتاق اصناف مازندران فعال شد

[ad_1]

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در راستای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران و اجرای ماده ۲۹قانون اساسی  پیش بینی و تاسیس شده است.

این صندوق با هدف برخورداری‏ تأمین‏ اجتماعی‏ از نظر بازنشستگی‏ ، بیکاری ‏، پیری‏ ، از کار افتادگی، بی‏ سرپرستی‏، در راه‏ ماندگی‏ ، حوادث‏ و سوانح ‏، نیاز به‏ خدمات‏ بهداشتی‏ و درمانی‏ و مراقبتهای‏ پزشکی‏ به‏ صورت‏ بیمه‏ و غیره ‏، حقی‏ است‏ همگانی ‏. دولت‏ موظف‏ است‏ طبق‏ قوانین‏ از محل‏ درآمدهای‏ عمومی‏ و درآمدهای‏ حاصل‏ از مشارکت‏ مردم، خدمات‏ و حمایتهای‏ مالی‏ فوق‏ را برای‏ یک‏ یک‏ افراد کشور تأمین‏ کند.

کارگزاری های صندوق به منظور تسهیل در دسترسی مردم روستایی و عشایر و همچنین کشاورزان جهت استفاده از ظرفیت های صندوق بیمه اجتماعی ایجاد و شده و در تمامی استان ها کارگزاری دارد.

اصناف در حل مشکلات دولت را یاری کنند

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری، استاندار مازندران در مراسم آغاز فعالیت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی روستاییان در اتاق اصناف استان گفت : ماهیت وجود اصناف و تشکل‌های غیردولتی رفاه و خدمت به مردم است و اصناف باید در خدمت رسانی به مردم دولت را حمایت و همراهی کنند.

احمد حسین زادگان با اشاره به اینکه اصناف پیشانی اقتصاد کشورند و تحول در اقتصاد باید از اصناف شروع شود، افزود : از جمله راهکارهای اساسی نقش آفرینی بازار در اقتصاد کشور، ضرورت اتخاذ رویکرد نو و مدرن است.  

استاندار مازندران با بیان این که تاریخ خدمت رسانی اصناف به قبل از انقلاب باز می گردد و بازار در روند پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس و دیگر صحنه های مهم کشور نیز به نیکی به رسالت خود عمل کرده است ، اظهار داشت : هرجا مشکلی برای مردم به وجود آمد اصناف پای کار بودند و در کنار مردم قرار گرفتند تا رفع مشکل شود.

وی فلسفه فعالیت اصناف را بهبود رفاه و معیشت زندگی مردم عنوان و تصریح کرد: در سایه تعامل، همکاری و مشارکت های اجتماعی و مردمی و بهره گیری از تعاون و همراهی نهادهایی چون اصناف است که در بسیاری از عرصه ها به توفیق دست می یابیم.

استاندار مازندران بیان داشت: تشکل های غیردولتی ضمن حفظ استقلال خود باید دولت را در انجام ماموریت های خویش در مسیر خدمت رسانی به مردم یاری رسانند. 

حسین زادگان با عنوان اینکه تمامی اصناف باید در اداره مسایل خود به ظرفیت های خویش متکی باشند و در موقع ضرور از کمک دولت بهره مند گردند، افزود: دولت و اصناف و همه نهادها و تشکل های غیردولتی باید با وفاق و هم افزایی، خدمت به مردم را اولویت خود قرار دهند.

وی با بیان این که حفظ سلامت و معیشت توامان در محور برنامه های مقابله با کرونا قرار داشت و دارد، یادآور شد: در جریان مبارزه با کرونا با اتحاد و همدلی مردم و اصناف ۹۰ درصد بازار به صورت خودجوش تعطیل شد و محدودیت هایی که در برخی موارد اعمال شد در راستای صیانت از جان مردم بوده است.    

نماینده عالی دولت در استان گفت: تشکل های صنفی می بایست در جهت تامین منافع و رفع مسایل خود، تغییر رویکرد و نگاه را در محور کار خود قرار دهند.

وی افزود : رصد موضوعات اقتصاد بازار و اصناف مورد توجه جدی است و هدف اساسی خدمت بیشتر به مردم است و بین خودمان و مردم فاصله ای نمی بینیم.

در این مراسم افتتاحیه کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر در مرکز اتاق اصناف برگزار و تفاهم نامه ای میان دو طرف امضاء شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.