چهار میلیون و ۳۷۵ هزار تن کالا از استان مرکزی در کشور جابه‌جا شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  چهار میلیون و ۳۷۵ هزار تن کالا از استان مرکزی در کشور جابه‌جا شد
0 Comments
چهار میلیون و ۳۷۵ هزار تن کالا از استان مرکزی در کشور جابه‌جا شد

[ad_1]

«علی زندی‌فر» روز پنج‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: جابه‌جایی این میزان بار از مبدا استان مرکزی به سایر نقاط کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک و نیم درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: این حجم جابه‌جایی کالا در قالب  ۴۶۵ هزار سفر باری انجام شده که این شاخص نیز  نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد رشد داشته‌ است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: متوسط وزن هر محموله بار جابه‌جا شده امسال در این استان ۱۵ تن است و این شاخص برای کشور ۱۴ تن بوده‌ است.

زندی‌فر افزود: سیمان با ۱۸ درصد، نفت کوره و گازوئیل ۱۶ درصد و انواع سنگ معدنی با هشت درصد به ترتیب بیشترین میزان بار جابه‌جا شده از استان مرکزی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: حدود ۸۰ درصد از مجموع بار جابه‌جا شده از مبدا استان مرکزی از سه شهرستان اراک، دلیجان و ساوه بارگیری شده‌ است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: مقصد بیشترین حجم کالاهای جابه جا شده از مبدا استان به استان‌های تهران، خوزستان اصفهان و قم بوده‌ است.

زندی‌فر یادآورشد: بر اساس آمار بارنامه‌های صادره به‌طور متوسط در چهار سال اخیر ماهانه یک میلیون و ۶۰۰ هزارتن کالا در قالب ۱۰۰ هزار سفر باری از مبدا استان مرکزی به سایر نقاط کشور حمل شده‌ است.

وی ادامه داد: استان مرکزی با این حجم جابه جایی کالا پنج درصد از کل حجم بار کل کشور را به خود اختصاص داده و در رتبه نهم کشوری قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۱۰ درصد از مجموع بار جابه جا شده در استان به‌صورت درون استانی و ۹۰ درصد برون استانی بوده است.

سالانه به‌طور متوسط بیش از هفت میلیون  تن کالا از سایر نقاط کشور به استان مرکزی وارد می‌شود.
۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده و روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از جاده‌های این استان تردد می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.