پلوسی: ترامپ بدنبال سردرگمی رای دهندگان است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  پلوسی: ترامپ بدنبال سردرگمی رای دهندگان است
0 Comments
پلوسی: ترامپ بدنبال سردرگمی رای دهندگان است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، نشریه هیل بامداد شنبه نوشت، رییس مجلس نمایندگان آمریکا افزود: حملات ترامپ به آرای انتخاباتی الکترونیک در زمان شیوع ویروس همه گیری کرونا و پیشنهاد وی برای به تعویق انداختن انتخابات ماه نوامبر (آبان) بخشی از تلاش‌های او به منظور ایجاد سردرگمی رای دهندگان است. 

پلوسی در مصاحبه با سی ان ان گفت: رفتارهای اخیر ترامپ به این دلیل است که هرچه مردم شبیه این حرف‌ها را بشنوند از رای دادن بیشتر دلسرد می‌شوند. 

رییس مجلس نمایندگان آمریکا سخنان اخیر ترامپ را مانند دفن کردن حق رای و دموکراسی خواند و افزود البته ترامپ هر روز عزت ریاست جمهوری را دفن می‌کند. 

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه با ادعای احتمال تقلب و ناسالم بودن انتخابات، برگزاری انتخابات از طریق پست الکترونیک را رد کرد و خواستار تعویق برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ شد. 

رییس جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت:  «با روش رای گیری از طریق پست الکترونیکی (نه رای گیری غیابی که خوب است)، سال ۲۰۲۰ شاهد غیر دقیق‌ترین و جعلی‌ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود. 

وی در توئیت مذکور ادامه داد: این انتخابات بیش از همه برای آمریکا شرمساری به بار خواهد آورد. انتخابات را تا زمانی که مردم بتوانند به صورت مناسب، امن و سالم رای بدهند، به تاخیر بیندازید. 

منظور از رای گیری غیابی که ترامپ در این توئیت به آن اشاره کرده نوعی از رای گیری در سیستم انتخاباتی آمریکا برای کسانی است که مایل هستند به صورت غیابی رای دهند. به عبارتی رای‌دهندگانی که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند در روز انتخابات پای صندوق‌های رای حاضر شوند می‌توانند رای خود را با برگه رای غیابی بفرستند. 

ترامپ در توئیت دیگری صبح پنجشنبه نوشت: رای گیری از طریق پست الکترونیک فاجعه خواهد بود. 

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.