پرده‌خوانی و روایت‌گری اربعین حسینی در مترو تهران

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  پرده‌خوانی و روایت‌گری اربعین حسینی در مترو تهران
0 Comments
پرده‌خوانی و روایت‌گری اربعین حسینی در مترو تهران

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، «فرنوش نوبخت «ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن سالروز اربعین امام حسین (ع) گفت: این ویژه برنامه ها با هدف گسترش شعائر حسینی و گرامیداشت ایام اربعین سید و سالار شهیدان در ایوان انتظار میدان حضرت ولی عصر (عج) در قالب موکب عزاداران حسینی به همت معاونت امور فرهنگی اجتماعی شرکت بهره برداری مترو برگزار می شود.

وی تصریح کرد: برنامه‌های مختلفی از جمله ختم قرآن و صلوات، پرده خوانی و روایتگری با موضوع اربعین حسینی، برپایی غرفه ویژه کودکان و اهدای بسته های فرهنگی و پایگاه مشاوره دینی و مذهبی به منظور پاسخگویی به سوالات و شبهات شرعی با همکاری و مشارکت موسسه وفاق سبز علوی در حال اجرا است.

نوبخت ادامه داد: غرفه محصولات فرهنگی اعم از بروشور، کتب مرتبط با فرهنگ عاشورا و اربعین حسینی و لوح های فشرده آموزشی و سخنرانی در ۳ ایستگاه امام حسین(ع)، دروازه دولت و میدان شهدا با مشارکت موسسه فرهنگی هنری منتظران منجی به صورت رایگان در اختیار مسافران مترو تهران قرار می گیرد.  

وی با اشاره به فضا سازی در ایستگاه های مترو خاطرنشان کرد: به منظور ایجاد فضای بصری متناسب با ایام اربعین حسینی نمایشگاه های عکس و پوستر در گذرگاه های فرهنگی مترو با عنوان های “روایت جنون”، “مسیر جاوید ” و “بچه های اربعین” در معرض تماشای مسافران شهر زیرزمینی قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران از تهیه و تولید محتوای شنیداری در قالب پادکست رادیویی توسط معاونت امور فرهنگی اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه خبر داد و گفت: در این برنامه از رادیو مترو مطالب و محتوای مرتبط با اربعین حسینی تهیه و تولید و در تمامی ایستگاه های مترو تهران پخش می شود.

مراسم اربعین حسینی (ع) فردا- پنجشنبه با رعایت پروتکل های بهداشتی در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.