پایانه صادرات محصولات کشاورزی در آستارا راه‌اندازی می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  پایانه صادرات محصولات کشاورزی در آستارا راه‌اندازی می‌شود
0 Comments
پایانه صادرات محصولات کشاورزی در آستارا راه‌اندازی می‌شود

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا مسعود الماسی روز دوشنبه در فرمانداری آستارا اظهار کرد: سالانه ۴۰ نوع محصول کشاورزی از مرز آستارا صادر می شود و ساماندهی صادرات محصولات کشاورزی و اشتغالزایی، از هدف های راه اندازی پایانه محصولات است.

وی بیان کرد: امسال تا پایان شهریورماه ۲۴۷ هزار تن محصول کشاورزی به ارزش ۲۵ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۳۹۷ دلار از آستارا به کشورهای جمهوری آذربایجان و روسیه صادر و ۲۹ هزار و ۴۰۴ تن محصول وارد شده است.

وی ادامه داد: مقابله با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در دستور کار جهاد کشاورزی استان است و فرمانداری و دستگاه هایی نظیر منابع طبیعی و جهاد کشاورزی از حفظ و توسعه اراضی ملی و کشاورزی حمایت کنند.

وی بیان کرد: لایروبی آب بندان ها و تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی آستارا به منظور بهره مندی صحیح از منابع آب در دستور کار است و در این راستا به مشارکت دستگاه های متولی نیاز داریم.

الماسی گفت: توسعه باغات فندق و کشت گل گاو زبان به لحاظ برخورداری آستارا از موقعیت ممتاز اقلیمی و گردشگری اهمیت دارد و امیدواریم ایستگاه تحقیقات کشاورزی این شهرستان از حالت رکود خارج و فعال شود.

فرماندار آستارا نیز اظهار کرد: از ۱۶ مهرماه صادرات کیوی از مرز این شهرستان آغاز شده است و گمرک آستارا در ایام شیوع کرونا، تنها گمرک فعال کشور بود و از این ظرفیت برای توسعه صادرات استفاده کرد.

عباس صابر بیان کرد: برای تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، مکانیزه کردن کشاورزی و لایروبی آب بندان ها به اعتبارات استانی و ملی نیاز است و امیدواریم سازمان جهاد کشاورزی استان به این شهرستان نگاه ویژه داشته باشد.

 در هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی آستارا، ۶ هزار و ۹۰۰ بهره بردار مشغول کشت و زرع هستند و حدود ۶۰ درصد زمین های زراعی بیمه است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و از مبادی مهم تجارت و حمل و نقل خارجی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.