پاکستان تمدید ماندن در لیست خاکستری FATF را تکذیب کرد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  پاکستان تمدید ماندن در لیست خاکستری FATF را تکذیب کرد
0 Comments
پاکستان تمدید ماندن در لیست خاکستری FATF را تکذیب کرد

[ad_1]

وزارت امور خارجه پاکستان جمعه شب با صدور بیانیه‌ای، آنچه را که ادعای سخنگوی وزارت امور خارجه هند و نشر اخبار جعلی در رسانه‌های این کشور مبنی بر ادامه حضور اسلام‌آباد در لیست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی خواند را رد کرد و آن را کمپین مستمر ضدپاکستانی از سوی دهلی‌نو دانست.

در این بیانیه آمده است: دستور کار جلسه مجازی اخیر FATF که چهار روز پیش برگزار شده بود، شامل پاکستان نبود و هیچ تصمیم جدیدی در ارتباط با موقعیت این کشور اتخاذ نشده است.

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: این کشور قرار بود گزارش پیشرفت خود در اجرای تمهیدات گروه ویژه اقدام مالی را در جلسه این ماه ارائه دهد اما به دلیل بحران کرونا، اف‌ای‌تی‌اف در ماه آوریل گذشته تصمیم گرفت که فرآیند بررسی عملکرد برخی کشورها از جمله پاکستان را برای ۴ ماه به عقب بیاندازد. 

در بیانیه آمده است: ارزیابی عملکرد پاکستان در نشست بعدی FATF انجام خواهد شد که همزمان این کشور گزارش پیشرفت خود را نیز ارائه خواهد داد.

پاکستان ضمن هشدار نسبت به هرگونه سیاسی کاری در روند فعالیت گروه ویژه اقدام مالی، هند را به بهره‌برداری از گروه ویژه اقدام مالی برای کسب دستاوردهای سیاسی متهم کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان‌ مدعی اقدامات مخرب هند علیه این کشور شد و گفت: اسلام‌آباد متعهد به تکمیل برنامه‌های گروه ویژه اقدام‌ مالی است و همچنان به پیشرفت خود ادامه خواهد داد.

نشست گروه ویژه اقدام مالی قرار بود اول تیرماه به مدت شش روز در پکن برگزار شود اما شیوع کرونا و وضعیت نامشخص ناشی از آن این نشست را لغو و متعاقباً ثبت گزارش عملکرد دولت پاکستان به این گروه از اول اردیبهشت به شهریورماه امسال موکول شد.

در جریان نشست گروه ویژه اقدام مالی طی روزهای ۲۷ بهمن تا ۲۲ اسفند سال گذشته در پاریس، پاکستان بار دیگر در لیست خاکستری این نهاد بین المللی ماند و از این کشور خواسته شد که اجرای تمهیدات گروه ویژه اقدام مالی را تسریع و با جدیت بیشتر ادامه دهد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *