وقوع آتش سوزی در پالایشگاه کاردون ونزوئلا

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  وقوع آتش سوزی در پالایشگاه کاردون ونزوئلا
0 Comments
وقوع آتش سوزی در پالایشگاه کاردون ونزوئلا

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرماندار ایالت فالکون ونزوئلا اعلام کرد که روز دوشنبه (به وقت محلی) بخش کراکینگ کاتالیزوری در پالایشگاه کاردون متعلق به شرکت نفت دولتی این کشور دچار آتش سوزی شد.

رویترز به نقل از دو منبع آگاه افزود که این آتش سوزی باعث شد تولید بنزین در این پالایشگاه متوقف شود، چراکه بخش کراکینگ کاتالیزوری از قسمت‌های حیاتی چرخه تولید بنزین است.

در حالی که فرماندار ایالت فالکون گفته است که آتش سوزی در این پالایشگاه به سرعت مهار شده، رویترز به نقل از منابع خود گفت که توقف تولید بنزین در این پالایشگاه باعث تشدید کمبود سوخت در ونزوئلا می‌شود.

این آتش سوزی در حال روی داد که پالایشگاه کاردون اوایل خردادماه میزبان دو نفتکش ایرانی حامل سوخت و تجهیزات لازم برای راه‌اندازی این پالایشگاه بود و پس از آن این پالایشگاه پس از مدتی وقفه کار خود را از سر گرفت.

همزمان با ارسال سوخت و تجهیزات پالایشگاه از سوی ایران به ونزوئلا، آمریکا که با همکاری نفتی تهران و کاراکاس شاهد شکست تحریم‌های خود بوده است، تلاش‌های گسترده‌ای را برای توقف روابط مشروع تجاری این دو کشور آغاز کرد.

واشنگتن افزون بر تحریم نفتکش‌های و ناخداهای آن‌ها، تلاش کرده است که تا حکم توقیف نفتکش‌های ایرانی حامل سوخت به ونزوئلا را از دادگاه‌های داخلی خود بگیرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *