وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: صدای صلح با اسرائیل از لبنان به گوش می‌رسد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: صدای صلح با اسرائیل از لبنان به گوش می‌رسد
0 Comments
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: صدای صلح با اسرائیل از لبنان به گوش می‌رسد

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از فرانس ۲۴، گانتس در جریان بازدید از تمرینات سربازان صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی افزود: من صحبت های مثبتی را از لبنان می شنوم که حتی در مورد صلح با اسرائیل صحبت کرده و در مورد مسائلی مانند مرزهای دریایی با ما کار می کنند.

وی گفت:  دشمنان خارجی نه در شمال و نه در جنوب آرام نیستند و ما به دفاع از شهروندان اسرائیلی ادامه می‌دهیم و آماده هرگونه حمله‌ای هستیم.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: مشکل لبنانی‌ها حزب‌الله است نه اسرائیل؛ زیرا لبنانی‌ها بهای هرگونه اقدام خصمانه حزب‌الله را پرداخت خواهند کرد.

پیش تر برخی رسانه ها اظهارات منسوب به «کلودین عون» دختر رئیس‌ جمهوری لبنان مبنی بر این‌که «لبنان از معاهده صلح با اسرائیل در صورت حل اختلافات دو طرف از جمله مساله ترسیم مرزهای آبی، بازگشت آوارگان فلسطینی و منابع و ذخایر نفتی، گازی و آبی استقبال می‌کند» را منتشر کرده بودند.

موضوع ترسیم خطوط مرزی بین لبنان و فلسطین اشغالی از زمان تشکیل رژیم صهیونیستی مطرح بوده است. اسرائیل از سال ۱۹۴۸ به خاک لبنان با اهداف امنیتی، آبی و اقتصادی نظر داشته و بر این اساس بارها در مراحل مختلف تاریخی درصدد تحقق اهداف خود در این باره بوده است؛ اما مقاومت لبنان همواره در مقابل این رژیم ایستاده است. در سال ۲۰۰۰ نیز  ارتش لبنان با وجود تلاش آمریکا برای تحمیل خط مرزی طبق زیاده خواهی‌های اسرائیل و یا همان خطی که به «خط آبی» معروف است، در برابر تلاش‌های اسرائیل ایستادگی کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *