وزارت نفت ۶ دستگاه تنفس مصنوعی به بیمارستان سرخس اهدا کرد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  وزارت نفت ۶ دستگاه تنفس مصنوعی به بیمارستان سرخس اهدا کرد
0 Comments
وزارت نفت ۶ دستگاه تنفس مصنوعی به بیمارستان سرخس اهدا کرد

[ad_1]

ابوالحسن محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام همزمان با هفته وحدت و در راستای انجام مسوولیتهای اجتماعی با حضور مسوولان این شهرستان، توسط شرکت نفت و گاز شرق به عنوان نماینده شرکت ملی نفت ایران در شرق کشور انجام شد.

وی ادامه داد: در پی شیوع کرونا و به منظور تجهیز بیمارستانهای شهرهای نفتی و گازی کشور، وزارت نفت و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ۱۴۱دستگاه تنفس مصنوعی برای توزیع در این شهرها تهیه کرد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق گفت: تعمیر سیستم سرمایشی بیمارستان لقمان با هزینه نزدیک به پنج میلیارد ریال و تهیه و اهدای ماسک و اقلام مقابله با کرونا با هزینه ۶۰۰ میلیون ریال از دیگر اقدامات این شرکت در راستای انجام مسوولیتهای اجتماعی بوده است.

۲۲ مهر ماه امسال از سوی وزارت نفت ۱۴۱دستگاه ونتیلاتور(تنفس مصنوعی) با هزینه ۲۲۰ میلیارد ریال برای ۸۲ شهرستان در ۹ استان کشور توزیع شد. استان خوزستان ۳۲ دستگاه، بوشهر ۲۵ دستگاه، استان های ایلام، فارس، هرمزگان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان هر کدام ۱۳ دستگاه و شهرستان سرخس در استان خراسان رضوی نیز ۶ دستگاه دریافت کردند.

شهرستان سرخس، در کنار مرز ایران و ترکمنستان و ۱۸۰ کیلومتری شمال شرق مشهد قرار دارد.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۹۶ هزار و ۹۴۱ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان ناشی از این بیماری در کشور به ۳۴ هزار و ۱۱۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۷۲ هزار و ۵۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *