واکنش پاکستان به حرکت ضدفلسطینی ابوظبی

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  واکنش پاکستان به حرکت ضدفلسطینی ابوظبی
0 Comments
واکنش پاکستان به حرکت ضدفلسطینی ابوظبی

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از بیانیه جمعه شب وزارت امور خارجه پاکستان، این کشور بیانیه مشترک درخصوص توافق امارات و اسرائیل برای عادی سازی روابط را مشاهده کرده و معتقد است که این اقدام پیامدهای بسیار دور به همراه دارد.

در این بیانیه آمده است: رویکرد پاکستان چنین ارزیابی خواهد شد که چگونه از حقوق و آرمان‌های فلسطینیان حمایت شده و حفظ صلح و ثبات در منطقه چگونه هدایت خواهد شد.

وزارت امور خارجه پاکستان گفت: صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه اولویت اسلام‌آباد است و ما همچنان متعهد به حمایت از تحقق حقوق ملت فلسطین از جمله تعیین سرنوشت آنان هستیم.

دولت پاکستان تاکید کرد که این کشور حامی صلح عادلانه، جامع و پایدار برای فلسطین از جمله راه حل تشکیل دو کشور مطابق قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و قوانین بین المللی است.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی روز گذشته (پنجشنبه) با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

حاکمان سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی، این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که قبل از پایان یافتن دوره ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند؛ زیرا در اصل این رابطه، شخص ترامپ قرار دارد و معلوم نیست که وی دوباره به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب شود.

وزیر امور خارجه پاکستان تیرماه امسال در مجلس ملی این کشور ضمن تاکید بر تغییر ناپذیر بودن موضع اسلام‌آباد در به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی، گفت: پاکستان قاطعانه از تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی بیت المقدس براساس مرزهای پیش از سال ۱۳۴۵ (۱۹۶۷ میلادی) حمایت می‌کند.

نایب رییس مجلس ملی پاکستان نیز در همین جلسه با تاکید بر اینکه قلب ملت، دولت و پارلمان این کشور برای قبله اول مسلمین و مردم فلسطین می‌تپد، گفت: اسرائیل، یک رژیم غاصب است که سرزمین‌ فلسطینی‌ها را غصب کرده است.

«قاسم خان سوری» افزود: این وعده ما به تمام مردم پاکستان است که این کشور هرگز رژیم غیرقانونی صهیونیستی را به رسمیت نخواهد شناخت.

پاکستان که با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک ندارد، پیشتر نیز در جریان حملات وحشیانه نیروهای صهیونیستی به غزه، بارها این جنایت ضدانسانی را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز بیست و پنجم اردیبهشت‌ ماه امسال با ابراز نگرانی عمیق نسبت به طرح دولت نتانیاهو ـ گانتس برای الحاق اراضی اشغالی کرانه باختری به سرزمین‌های رژیم صهیونیستی، این اقدام را نقض جدی قوانین بین المللی اعلام کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.