واکنش بعیدی‌نژاد به اظهارات ضد ایرانی قانونگذار ارشد انگلیس

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  واکنش بعیدی‌نژاد به اظهارات ضد ایرانی قانونگذار ارشد انگلیس
0 Comments
واکنش بعیدی‌نژاد به اظهارات ضد ایرانی قانونگذار ارشد انگلیس

[ad_1]

به گزارش ایرنا، «حمید بعیدی‌نژاد» روز چهارشنبه با انتشار پیامی در توئیتر عنوان کرد که تاگندهات هیچگاه از حمله و اتخاذ مواضع خصمانه علیه ایران کوتاهی نمی‌کند. 

وی خاطر نشان کرد؛ مواضع افراطی وی که تحت تاثیر جریان‌های مخالف ایران در کنگره آمریکا، لابی های معاند مانند منافقین و [مسیح] علی‌نژاد و حضور نظامی وی درعراق و افغانستان شکل گرفته حتی مورد حمایت مجلس و دولت انگلیس هم نیست.

تاگندهات به تازگی در نامه‌ای به «جیمز کلورلی» معاون وزیر امور خارجه انگلیس، خواستار تحریم مقام‌های ایران شده است. وی از اینکه نامی از هیچ مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست جدید تحریمی انگلیس وجود نداشته انتقاد کرده است. 

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس مقام‌های ایران را به نقض حقوق بشر متهم و مدعی شده که تهران اقدام به بازداشت شهروندان دو تابعیتی برای اهدف سیاسی می‌کند.

این سیاستمدار انگلیسی که بر خلاف سلف خود، موضع تندی علیه ایران دارد، ابراز امیدواری کرده که نام مقامات کشورمان در دور بعدی تحریم‌ها لحاظ شود. وی در این نامه به کنایه ادعا کرده که اسامی مقامات ایران از فهرست تحریم‌های دور قبل حذف شده است.

دولت انگلیس که به دلیل حمایت تسلیحاتی از ائتلاف متجاوز عربستان در جنگ یمن و فروش تجهیزات ضد شورش برای سرکوب معترضان ضد نژادپرستی در آمریکا متهم است، ۱۶ تیرماه گذشته فهرستی را از اشخاص حقیقی و حقوقی ناقض حقوق بشر در جهان منتشر و آن‌ها را تحریم کرد. 

در این فهرست، ۲۵ تبعه روس به اتهام دست داشتن در مرگ «سرگئی مگنیتسکی» وکیل روسی، ۲ تبعه عالی‌رتبه نظامی میانمار به دلیل اعمال خشونت علیه اقلیت (مسلمان) روهینگیا و دو سازمان در کره شمالی رابه اتهام شکنجه و کشتار مردم این کشور تحریم شده‌اند.

وزیر خارجه انگلیس گفته که فهرست تحریم‌ها دست کم هر سه سال مورد تجدید نظر قرار می‌گیرد، اما محدودیتی به لحاظ زمانی برای افزودن اسامی بیشتر به این فهرست وجود ندارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *